Афіна Хаджинова про семінар «Local Politics and Citizen's Participation»

3-15 вересня 2017 | Гуммерсбах, Німеччина
Events26.10.2017Афіна Хаджинова, політична партія "Сила Людей"
IAF

Навчання в Академії ім. Теодора Гойсса стало виключним досвідом для мене як громадсько-політичного активіста.

Що викликало інтерес, так це абсолютно різноманітний за національними та географічними ознаками склад учасників семінару. М’янма, Індія, Пакистан, Філіппіни, Тайланд, Індонезія, Туреччина, Танзанія, Туніс, Перу, Йорданія, Аргентина, Ліван, Гондурас, Зімбабве, Сербія, Марокко, Бразилія, Палестина, Венесуела, Молдова - саме з цих країн приїхали носії ліберальних ідей, місцеві політики та громадські діячі, щоб у спільному колі навчатись та обмінюватись думками і, зрештою, надихатись. Незважаючи на таке розмаїття учасників, ми не шукали розбіжностей між нами, але шукали те що нас об’єднує.

Серед учасників були два мери міст – з Молдови та Філіппін, два кандидати у мери – з Венесуели та Гондурасу, депутати місцевих рад, партійні та громадські діячі, викладачі та професори університетів.

Добре продумана програма навчання та робота з високопрофесійними фасилітаторами Петрою Пабст та Кайлі Хаттон дали нам змогу заглибитися у тему місцевої політики та спроектувати на неї принципи лібералізму. Ми багато дискутували про питання ліберальних цінностей, навчалися комунікаціям та практикувалися у публічних виступах, розмірковували над тим, як зробити місцеву владу прозорішою та як залучати громадян до управління громадою. Багато уваги приділяли впровадженню електронного врядування в громадах.

Окрім знань, я привезла з собою нові методи візуалізації для фасилітаторів, які я зможу застосовувати у тренінгах, які проводжу для навчання своїх однопартійців «Сили людей» та прихильників партії.

Екскурсійна програма була насиченою і одночасно навчальною. Ми відвідали Кельн та Мюнстер, де зустрічались з представниками влади різних рівнів, партійними діячами ліберальної Партії Вільних Демократів, спостерігали за перебігом передвиборчої парламентської кампанії.

Найяскравішим враженням стала для нас зустріч з мером міста Монхайм-на-Рейні Даніелом Циммерманном, наймолодшим мером землі Північний Рейн-Вестфалія. Його політична кар’єра почалась у 17 років, коли Циммерманн та четверо інших підлітків заснували молодіжну партію ПЕТО. Циммерманн став першим президентом цієї нової партії. У 2004 році він був обраний до міської ради. П'ять років до того йому не дозволили балотуватись, тому що йому ще не виповнилося 18 років. Поступово партія під керівництвом Даніеля Циммерманна зростала, як і результати на виборах до міської ради: 1999 – 6,1%, 2004 – 16,6%, 2009 – 29,6%, 2014 – 65,6%.

Під час виборів мера у 2009 р., Циммерманн отримав 30,35% голосів, що означало відносну більшість, достатню для перемоги, після того, як у 2007 році було скасовано двораундну систему. В 2014 р. він переміг на виборах мера з 94,64% голосів, що є найвищим результатом на виборах мера в Монхайм-на-Рейні. Сьогодні, у віці 35 років, він каже, що на наступних виборах дасть змогу іншим молодим однопартійцям балотуватись на посаду мера, бо вона потребує свіжих мізків.

І наостанок сама Академія. Вона наповнена історією та спогадами. Мене вразило, що кожна аудиторія носить ім’я визначної людини, а кожний поверх присвячений історичним подіям. Про все це можна знайти інформацію на стінах Академії або в паперових буклетах.

Саме в дні мого візиту відбувалося святкування 50-річчя створення Академії. Тож мені випала нагода ознайомитись з історією її створення та побачити фоторетроспективу як все відбувалось. Не думаю, що за 50 років змінилось багато – може меблі та обладнання стали сучаснішими, може перші випускники стали старішими, але дух і традиції відчуваються в цьому закладі у кожному його куточку!