Академія публічної дипломатії: Аналіз і вирішення кримського питання

6-8.10.2017, Київ | Академія Публічної Дипломатії
Events16.10.2017
Academy of Public Diplomacy for Young Crimean Tatars

З 6 по 8 жовтня у Києві відбулася четверта сесія Академії публічної дипломатії кримських татар, яка реалізується в рамках проекту «Захист прав людини в Криму через сталий розвиток публічної дипломатії». Слухачі працювали над розробкою плану дій з впровадження інформаційних компаній з використанням методів "Soft power" в публічній дипломатії кримських татар, геополітичним аналізом кримського питання і його рішенням у інтересах кримськотатарського народу, а також отримали теоретичні знання стосовно гібридних війн.

Робота четвертої сесії стартувала з аналізу інструментів "Soft power" у публічній дипломатії кримських татар під керівництвом лектора Марії Ковач-Буцко, викладача Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка. Кожен з учасників презентував свої проекти, які розроблялися протягом попередніх сесій. У результаті обговорення слухачі Академії розробили кілька напрямків плану дій щодо успішного впровадження інформаційних кампаній з використанням методів "Soft power" у публічній дипломатії кримських татар. Майбутні народні дипломати відзначили важливість створення глобального інтернет-ресурсу про кримських татар, презентації культури і побуту на різних майданчиках світу і необхідність активної роботи в Україні і на міжнародному рівні (відкриття представництв кримських татар у політичних центрах світу).

На другий день слухачі Академії публічної дипломатії презентували свої проекти по геополітичному аналізу українського, кримського питання і ризиків для України. Під керівництвом Світлани Андрющенко, д.п.н., доцент Київського інституту міжнародних відносин обговорили сутність кримського питання в міжнародних відносинах, його стратегічне положення і роль. Після обговорення учасники розробили сценарії вирішення кримського питання на сучасному етапі.

Також спільно зі Світланою Андрющенко майбутні народні дипломати працювали над розробкою геостратегії вирышення кримського питання в інтересах кримськотатарського народу.

На третій день IV сесії Академії Павло Жовніренко, Голова Центру стратегічних досліджень, розповів про особливості і форми гібридних війн у сучасному світі. Лектор виділив 3 етапи в гібридній війні РФ проти України:

- До 20.02.2014 р .;

- До серпня 2014 р .;

- Після серпня 2014 р

Серед розглянутих особливостей гібридної війни РФ були:

- використання ООН для руйнування міжнародного права і системи міжнародної безпеки;

- використання внутрішніх механізмів і риторики Заходу для його знищення.

Також Павло Жовніренко провів лекцію про взаємозв'язки внутрішньої і зовнішньої політики.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв розвивав уміння учасників вести переговори й розробляти стратегію взаємин з партнерами за допомогою гри «Red & Blue».

Підсумовуючи результати четвертої сесії Академії публічної дипломатії кримських татар, Ескендер Барієв зазначив, що результатом Академії можуть стати не тільки 20 підготовлених активістів, а й ряд розроблених стратегічних документів, які є вкрай важливими для ефективної публічної дипломатії кримських татар.

Академія публічної дипломатії кримських татар реалізується за підтримки Фонду «Відкрите Суспільство» та Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.