Активізм і нові політичні підходи у Святогірську | fnst.org

Активізм і нові політичні підходи у Святогірську

14-19.08.16, Святогірськ | Літня Школа
Message26.08.2016
Sommerschule zu neuen politischen Ansätze in Swiatohirsk

Україна вчасно введе в експлуатацію систему, яка зобов'язує депутатів надавати інформацію про своє майнове становище. Невеличка вада: вона свідомо запущена тільки наполовину, щоб не бути доказом в суді.

Volodymyr Pavlyuk

Володимир Павлюк, експерт opencity.in.ua, в рамках Літньої школи місцевого самоврядування в Святогірську також розповів про запеклий опір української влади проти прозорості та інструментів, які б унеможливили привласнення бюджетних коштів та інші порушення. Держава не готова дотримуватися ініційованих у 2014 році домовленостей. Система запекло захищається, навіть на рівні місцевих адміністрацій. В.Павлюк поділився своїм досвідом в галузі електронної демократії, яку він назвав «тою ж самою демократією, тільки з упором на можливості, які дає ІТ».

Метою літньої школи в Святогірську, що на північ від Слов'янська в Донецькій області, організованою Фондом Фрідріха Науманна та Львівською НУО Центр громадянських ініціатив, є сприяння розвиткові та поширенню реального та багатогранного місцевого самоврядування в територіальних громадах України. Разом зі своїм партнером ФФН «експортує» із Західної у Східну Україну ноу-хау та кращі практики, оскільки і на Сході з 2015 р. активісти громадянського суспільства є більше представленими в місцевих радах, ставши опонентами місцевих адміністрацій, котрі захищаються усіма способами.

Oleksandr Solontai

Олександр Солонтай з Інституту політичної освіти ознайомив нових депутатів з конкретними прикладами з можливостями відстоювати свої права перед представниками адміністративних органів у випадку незаконних відмов.

Serhij Levinte

Сергій Левінте, депутат Знам’янської міськради (Одеська обл..) від партії «Сила людей», зосередився на статутах територіальних громад як основі для більш широкої участі громадян. Наразі тільки 17% усіх українських територіальних громад мають статути – і через заплановане злиття громад в рамках територіальної адміністративної реформи це число радше буде тільки зменшуватися. Тому необхідно ввести більше статутів територіальних громад як інструмент демократичного участі.

Активісти і новообрані депутати проявляють себе вельми діяльними, коли мова йде про  досягнення свої (спочатку) малих цілей у перед незгідливими держадміністраціями. Їхня діяльність чітко показує, що в Україні вже не може повернення до минулого. Подібно до того, як заклик відповідальних українських журналістів до західних партнерів, в обмін на уявне введення електронної системи декларування майна, не запроваджувати безвізового режиму для України і призупинити макрофінансову допомогу – тому що це єдині засоби тиску, на які ще реагують український уряд і Президент.

Ще один Майдан з невизначеними наслідками нікому не потрібен.

Безпосередні результати роботи Літньої Школи «Схід» для місцевого самоврядування

Учасник Літньої Школи Самоврядування — Схід Станіслав Чорногор, громадський діяч, заст. Голови Громадської ради при Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації, ще під час заходу подав електронну петицію про покращення взаємодії органів місцевого самоврядування Краматорська з громадою міста через портал opencity.in.ua. На таку ініціативу його надихнув виступ одного з тренерів, Володимира Павлюка.

І м. Краматорськ долучилося до порталу «Відкрите місто» (http://opencity.in.ua/help#r=UA) та Асоціації відкритих міст України, в яку вже входять 23 міста, що використовують електронне врядування в роботі з місцевими громадами