Активна молодь за демократичне майбутнє

8-9 квітня 2017, Слов’янськ | Тренінг
Events14.04.2017
Active Youth for A Democratic Future

8 – 9 квітня відбувся тренінг «Громадянська активність молоді», організований ГО «Молодь Сходу України» в межах проекту «Громадянська просвіта молоді на Сході України» за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу. Близько тридцяти учасників зі Слов’янська, Краматорська, Миколаївки, Торецька, Черкаської ОТГ зібралися для того, щоб дізнатися більше про громадські проекти.

Молодь привітав Максим Колєсников, менеджер проекту Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні, який розповів про діяльність Фонду, засади розбудови демократичного суспільства, про активність і особисту відповідальність кожного громадянина України. Максим Колєсников підкреслив, що важливо приділяти більше уваги навчальним проектам і ініціативам саме для молоді cхідних та південних регіонів України - це дозволить швидше розбудувати міцне громадянське суспільство та демократичні традиції на цих територіях.

Микита Андрєєв, тренер, заступник керівника секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, розповів учасникам про молодіжне лідерство, роль молоді в сучасному суспільстві. Учасники в групах визначили нагальні потреби і запропонували механізми вирішення проблем громадянського суспільства із залученням молоді. Найболючишими, з погляду учасників, виявилися такі проблеми, як: самореалізація, якість освіти, організація дозвілля і працевлаштування молоді.

Учасники дізналися про адвокацію як засіб прояву громадянської активності, і кожна група обрала для роботи одну з визначених проблем. Завдяки тренінгу з Катериною Стецюрою молоді люди змогли ознайомитися з основами управління проектами, плануванням та роботою з бюджетом.

Упродовж другого дня учасники відкрили для себе нове поняття «фандрайзинг» і дізналися, де шукати друзів свого проекту. Робота в групах щодо ресурсного забезпечення власних проектів надзвичайно зацікавила молодь, палкі дискусії та емоційний відгук молоді дуже тішили тренерів та організаторів. Кожен з учасників мав змогу подумати над тим, які позитивні зміни він може реалізувати в суспільстві, хто сприятиме йому в цьому, і як можна знайти кошти на реалізацію проектів.

Важливою складовою будь-якого проекту є його команда. Про організацію роботи своєї команди, побудуву відносин між її членами задля ефективної роботи учасники змогли дізнатися завдяки тренеру Оксані Іваник, координатору проектів громадської організації «Інша Освіта». Активності з тимбілдингу не лише дозволили відпрацювати набуті протягом тренінгу вміння, але й згуртували всіх учасників, у тісній взаємодії вони знайшли однодумців, обмінялися ідеями і досвідом.

Кожен проект передбачає і звітність по ньому. Оксана Іваник допомогла учасникам розібратися з тим, як контролювати реалізацію проекту, готувати й подавати звітні документи. Серед проектів, над якими працювали учасники під час роботи в групах: студентська мобільність, профорієнтаційна робота, молодіжні центри в ОТГ, працевлаштування молоді та інші.

Наприкінці заходу учасники презентували надбання двох днів роботи над проектами, отримали сертифікати та інформаційні довідки для молоді, розроблені в межах проекту. У результаті тренінгу учасники розроблять власні проекти і візьмуть участь у конкурсі в червні 2017 року.

Youth of the Eastern Ukraine