Батьки і школа: спільно створюємо правила комунікації | fnst.org

Батьки і школа: спільно створюємо правила комунікації

20 квітня 2019, Київ | Workshop
Events26.04.2019
Батьки і школа: спільно створюємо правила комунікації

У суботу 20 квітня 2019 року в Києві відбувся воркшоп «Батьки і школа: комунікація як крок до вирішення проблем шкільної освіти», організований БФ «Інститут розвитку освіти» спільно з ГО «Батьки SOS» та Представництвом «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні. Учасники заходу - представники батьківської спільноти, учителі та керівники шкіл, громадські активісти –  спробували спільно напрацювати ефективні способи і правила комунікації та взаємодії між учасниками освітнього процесу.

На початку заходу учасники ознайомилися із результатами опитування щодо бачення оптимальної моделі комунікації батьків і школи, яке провели у групі «Батьки SOS» у соціальній мережі Facebook. Як зазначила у своїй презентації співголова ГО «Батьки SOS» Олена Бондаренко, більшість опитаних висловилась за безперешкодний доступ батьків до шкільного приміщення та погодилась із необхідністю під час відвідання навчального закладу залишити коротку інформацію про себе та мету візиту. Інформацію від школи, на думку опитаних, найкраще було б отримувати через електронні повідомлення та під час особистого спілкування із учителем.

Досвідом громадських організацій з пошуку шляхів налагодження взаєморозуміння та співпраці між батьками та освітянами поділилась Зоя Звиняцьківська (ГО «Смарт Освіта»). Спікерка наголосила на необхідності створення певних правил таких взаємин та розповіла про роботу з розробки «Меморандуму співпраці між учасниками освітнього процесу».

Під час «робочої майстерні» учасники спробували спільно сформулювати практичні рекомендації з налагодження ефективної та взаємовигідної комунікації. Основну увагу учасники приділили трьом проблемам: доступу батьків до школи, можливостях підтримувати постійний зв'язок та комунікувати із учителями й відвідувати уроки та пошуку оптимальних шляхів інформування батьківської спільноти про життя шкільного колективу.

У підсумку, серед іншого, учасники воркшопу запропонували низку цікавих ідей, частина з яких вже має успішний досвід реалізації в окремих навчальних закладах. Як батьки, так і освітяни погодились із необхідністю створення окремих правил доступу батьків до школи у звичайних та в екстрених ситуаціях. Отримала схвалення ідея створення доступних «зон очікування» для батьків молодших школярів та запровадження на рівні школи своєрідних перепусток для батьків та родичів дітей тощо. Останнє видалось присутнім особливо актуальним з огляду на піклування про безпеку дітей.

Для інформування батьківської громади про життя школи учасники заходу запропонували максимально використовувати можливості сайту та сторінки школи в соціальних мережах, сучасних месенджерів, а також періодичних анонімних анкетувань та опитувань. У комунікації батьків з педагогічним колективом порадили віддавати перевагу індивідуальному спілкуванню у визначені й попередньо погоджені дні та години.

Усі висловленні під час «робочої майстерні» конструктивні ідеї та пропозиції планується узагальнити, надати їм більш чітких формулювань та представити на ширше обговорення під час наступного заходу – подіумної дискусії, присвяченої питанням комунікації між батьківською спільнотою та школою.