Дводенний навчальний семінар для депутатів місцевих рад

7-8 жовтня 2016, м. Буча (Київська обл.) | Семінар
Message13.10.2016
Дводенний навчальний семінар для депутатів місцевих рад Мережі вільних місцевих політиків

7-8 вересня у рамках проекту Мережа Вільних Місцевих Політиків відбувся дводенний навчальний семінар для депутатів місцевих рад у м. Буча (Київська обл.).

Організаторами заходу виступили ГО Центр громадянських ініціатив спільно з Представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Ігор Когут, директор програми USAID "РАДА" зазначив: «У світі конкурують 2 концепції демократії:
- деліберативна демократія (демократія обговорення)
- партисипативна демократія (демократія участі)
Причому перша поширена в суспільствах, де люди довіряють інститутам влади, а друга - там де не довіряють.»

Олександр Слобожан, експерт Ассоціації Міст України: «У проекті державного бюджету на 2017 рік для місцевого самоврядування, на жаль, передбачено перекладання частини видатків, гарантованих державою, на плечі місцевих бюджетів, без жодних компенсаторів.»

Почесним гостем заходу був мер міста Буча Анатолій Федорук. Він із задоволенням показав учасникам місто та провів цікаву екскурсію міською радою та парком.

На другий день семінару було розглянуто дві презентації:

Валентина Москаленко, представник управління аналізу та стратегічного планування у Львівській ОДА у своїй доповіді про Державний фонд регіонального розвитку: «Відповідно до нових правил, Комісія регіонального конкурсу, яка відбирає проекти, повинна складатися на 1/3 з представників обласної державної адміністрації, на 1/3 з представників громадянського суспільства та НУО, 1/3 - з інших представників (експерти, органи влади, установи і т.д.). І це є наступним кроком для отримання більшої незалежності і прозорості для цієї Комісії.»

Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти про публічні доповіді місцевих депутатів: «Публічний звіт принаймні раз на рік є одним з основних обов’язків місцевих депутатів. Якщо місцевий депутат не робить цієї доповіді, він може бути відкликаний за невиконання цього зобов'язання.»
 

Усі презентації доповідачів доступні на сайті ЦеГрін за посиланням: http://cehrin.org.ua/?page_id=801.