“E-Commerce: Fleeting, or the Future?” | fnst.org

“E-Commerce: Fleeting, or the Future?”

Відгук Сергія Довгополого про навчальний візит у США
Message19.04.2018Сергій Довгополий, координатор напряму електронного врядування політичної партії "Сила Людей"
Study visit

З 24 лютого по 3 березня 2018 року Сергій Довгополий, координатор напряму електронного врядування політичної партії "Сила Людей" взяв участь у навчальному візиті у Сполучені Штати Америки. Читайте враження Сергія від візиту нижче:

Участь у навчальному візиті “E-Commerce: Fleeting, or the Future?”, що проходив у Сполучених Штатах Америки стала для мене дуже цінним досвідом як для людини, що займається питаннями цифрової економіки та цифрової трансформації.

Study visit

Учасники заходу були з різних країн та з різним досвідом: хтось займається інтернет-бізнесом, хтось розробляє закони, а хтось спеціалізується на електронній комерції – але кожен є професіоналом своєї справи. Така цікава група та спілкування з її членами надавали безцінний досвід, особливо якщо враховувати, що в кожній країні унікальна ситуація та своє «підводне каміння» на шляху розвитку цифрової економіки.

Програма була дуже цікавою та насиченою, дякую за професіональний підхід та організацію Представництву в США Фонду Фрідріха Науманна за Свободу, зокрема Кортні Флинн (Courtney Flynn), яка завжди допомагала нам з вирішенням будь-яких питань.

Сам же навчальний тур почався у столиці США, Вашингтоні, де ми не тільки провели надзвичайно цікаві зустрічі, а також мали змогу відвідати такі визначні місця як Білий дім, Капітолій, меморіал Лінкольна, House of the Temple та інші.

Що ж стосується безпосередньо навчання, в рамках програми ми мали по 4-5 зустрічей щодня. Як правило, ключовими спікерами виступали перші особи компаній, що є світовими лідерами у своїй галузі та мають безпосереднє відношення до цифрової трансформації. Так, директор з питань кібербезпеки CISCO Systems, Ерік Ваґнер (Eric Wagner) поділився своїм баченням розвитку технології Blockchain та її застосування з метою захисту персональної інформації користувачів.

Дуже цікавою була презентація пана Натана Кріста (Nathan Crist), менеджера з цифрових комунікацій Bertelsmann Foundation, яку сам автор назвав «No Collar Economy» («Економікою без комірців»). У доповіді розкривалися питання трансформації торгівлі та доставки завдяки цифровим технологіям, електронне урядування та його вплив на прийняття рішень у громадах, а також нові методи взаємодії людей між собою, з бізнесом та державою, і я відкрив для себе багато цікавих інсайтів.

Наступним етапом навчально туру стало відвідування Кремнієвої долини. Перша зустріч в Сан Хосе відбулася з СЕО Joint Venture Silicon Valley – доктором Расселлом Генкоком (Russell Hancock), який поділився своїми думками про причини виникнення такого потужного центру інновацій саме в Кремнієвій долині. Також спікер звернув увагу на проблеми, які непомітні ззовні, а саме значне перенаселення та надзвичайно високі ціни на нерухомість та послуги, при посередній їх якості.

Дуже сильне враження справив університет Стенфорду, стіни якого немов насичені духом інновацій. Також дуже порадували зустрічі з викладачами вищих навчальних закладів, відразу відчувається прогресивне мислення та глибоке розуміння процесів, що неминуче відбуваються у сучасному суспільстві.

Ніколаус Волк (Nikolaus Volk) з Uber Technologies та Бріан Біерон (Brian Bieron) з eBay також акцентували увагу на тому, що саме зараз відбувається процес переходу до цифрової економіки. Вони наголосили, що сучасні технології, потенціал яких ще не розкрито, мають значно більший вплив на країни, що розвиваються, ніж нам здається. Зокрема, багато уваги було приділено blockchain, який називають в першу чергу «платформою довіри» (a platform of trust), що може використовуватися суспільством для взаємодії всередині та з державою.

Відразу після повернення я почав обмірковувати, як можна застосувати отримані знання та навички, враховуючи сильні відмінності між Україною і США – як за рівнем економічного розвитку, так і у законодавчому полі. Вичерпної відповіді на це питання поки що не маю, проте я запустив новий проект та активно розробляю програму з економічного розвитку громад, в основу якої закладено у тому числі досвід США – мережа муніципальних акселераторів. Його метою є пошук інноваційних ідей та їхня реалізація шляхом співпраці з громадами. Також я розробляю тренінги з цифрової економіки та кібербезпеки для членів політичної партії «Сила людей».

Фонду Фрідріха Науманна за Свободу дуже дякую за надану можливість повчитися у кращих та завести нові знайомства!