"Економічні аспекти прийняття політичних рішень"

28-30 жовтня 2016, Вінниця | Семінар
Message06.11.2016
Economic Dimension of Policy Making

30 жовтня завершився 3-денний семінар на тему «Економічні аспекти прийняття політичних рішень» у Вінниці. 

У семінарі брали участь молоді представники різних частин України: Київ, Дніпро, Чернівці, Рівне, Одеса, Кропивницький, Вінниця, Полтава, Львів та інші міста. 
Протягом лекційної частини заходу учасники отримали інформацію про публічні фінанси, структуру та особливості формування державного та місцевих бюджетів, динаміку державного боргу України; ознайомилися з історією економічної думки та сучасними тенденціями економіки. 
 

Особливістю цього заходу була максимальна практична спрямованість. Після кожного «блоку» лекції учасники закріпили отримані знання під час групової роботи (вирішення задач, практичних кейсів) і увечері другого дня кожна з 4-х команд отримала вечірнє завдання на обрану тематику. Результати дослідження представили експертам вранці останнього дня навчання у вигляді комплексної презентації в обраному форматі (прес-конференція, ток-шоу, круглий стіл тощо).

Тематика презентацій кожної з команд:
- Мінімальна зарплата 3200 грн - зрада чи перемога?
- Мораторій на землю – які зміни передбачає реформа та хто є зацікавленими сторонами
- Пенсійна реформа – особливості переходу від субсидіарної до накопичувальної
- Виклики децентралізації.

Команди дослідили вплив цих реформ на економіку України, плюси та мінуси таких рішень, досвід інших країн у вирішенні подібних питань та запропонували загальні рекомендації, враховуючи специфіку розвитку цих сфер в Україні.

За три дні учасники семінару отримали великий об’єм інформації щодо взаємодії політики та економіки і ми щиро сподіваємося, це допоможе їм у подальшій практичній діяльності.

Захід організувала команда Ейдос: Центр політичних студій та аналітики за підтримки Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus.