Концепція розвитку парку ім. Т. Г. Шевченка у м. Біла церква

28 жовтня 2016, м. Біла церква | Презентація-обговорення
Message04.11.2016
Концепція розвитку парку ім. Т. Г. Шевченка

28 жовтня в місті Біла Церква (Київська обл.) відбулася презентація та обговорення Концепції розвитку парку ім. Т. Г. Шевченка - центрального парку міста. На зустрічі були присутні міські депутати та представники виконавчого комітету, підприємці, громадські організації та міські активісти.

Проект перетворення центральної частини міста на базі міського паку ім. Шевченка на єдиний міський публічний простір ініційовано ГО "Структура" та за підтримки Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus.

За мету проекту бралося переосмислення та зміна суспільного відношення до центральної частини міста. Центральна паркова частина міста – це не просто лавки, дерева та атракціони. Це комунікаційний та культурний простір, де всі містяни можуть обговорювати та створювати нові перетворення, яких ще так забагато у нашому житті. І, що дуже важливо у сучасному світі, при реалізації такого важливого соціального проекту зовсім не слід виключати інтересу бізнесу. Адже при такий плановій концентрації різнопланових соціальних верств населення в одному просторі, проект не може не зацікавити різноманітних бізнесменів.

Тому під час обговорення Концепції окремою темою стала доповідь Тараса Кайдана про те як парки та публічні простори змінюють життя громад та впливають на розвиток бізнес інфраструктури навколо них. «Є приклади, коли міська влада створювала невеличкий, але новий і сучасний сквер з фонтаном у сталому житловому масиві і вже через рік нерухомість навколо зростала в ціні» - наводить один з прикладів Тарас.

Саму Концепцію розвитку парку ім. Т.Шевченка розробили та презентували фахівці архітектурного бюро Cullmann Workshop Андрій Бражник та Володимир Висоцький. «Розробляючи концепцію ми виходили з тієї тези, що життя у місті має бути комфортним та здоровим. В свою чергу здорова громада  створює здорову економіку. Центральний міський парк дуже важливий простір» - коментують свої ідеї розробники Концепції. Сама Концепція викликала доволі активну дискусію серед учасників і, сподіваємось, що багато відповідей було знайдено. В цілому присутні схвально сприйняли Концепцію розвитку парку.

Сам проект розробки Концепції реалізовувався в кілька етапів:

Етап 1 (травень-червень) - Дослідження очікувань мешканців міста щодо переоблаштування центральної частини парку.

Етап 2 (червень-липень) Навчання для міських активістів: семінар про розвиток міста та організацію публічних просторів та ворк-шоп з виготовлення вуличних меблів.

Презентація ідей та концепції (3 етап) відбулася під час святкування Дня міста, 10 вересня. Архітектори, які долучились до розробки концепції, та дирекція парку презентували містянам своє бачення розвитку парку.

Протягом весни-літа в парку також відбувались різноманітні заходи для залучення різних категорій громадян: дитячі свята, благодійні розпродажі, фестивалі, концерти, кінопокази.

Зі свого боку керівництво парку в рамках презентації Концепції розвитку відзвітувало про піврічну роботу та активності у парку. Слід відмітити, що Звіт став не менш ґрунтовним та цікавим документом для учасників. «Одна з головних ідей Концепції розвитку – це зонування території. І це не просто цікавий вираз – цього літа ми на практиці спробували та зрозуміли, що це працює» - ділиться результатами роботи директор Парку ім. Т. Шевченко Володимир Грибовський.