Круглий стіл для журналістів «Журналістика VS Пропаганда. Українські реалії»

Анонс | 15 грудня 2017
Announcement28.11.2017
AUP
claudiodivizia/ Depositphotos.com

Запрошуємо журналістів з усієї України взяти участь у круглому столі «Журналістика VS Пропаганда. Українські реалії». Захід відбудеться 15 грудня 2017 року в Києві. Організаторами є Академія української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу за фінансуванням Міністерства закордонних справ Німеччини.

Вже 4-й рік українська журналістика втягнена в інформаційну війну. У таких жорстких умовах для журналістів стає дедалі складніше працювати, не порушуючи професійних стандартів. Такі поняття як повнота та актуальність інформації, її баланс і неупереджений характер, спотворюються. Використання мови ворожнечі, пропаганда та необ’єктивне висвітлення подій спричиняє катастрофічні для медіа наслідки: відсутність довіри до інформації, напругу в суспільстві, розпалювання ненависті в країні. За останні роки соціологи констатують тривожний сигнал – катастрофічне падіння рівня довіри аудиторії до українських медіа. Більш того, панує думка, що під час війни треба користуватись усіма методами для відстоювання державних переконань та цінностей – у тому числі і пропагандою. Звідси бере витоки журналістика відданості, яка закладає під пропаганду підґрунтя патріотизму.

Теми панельних дискусій:

  1. Українська журналістика в умовах війни та кризи.

Чи змінюються професійні стандарти під час війни. Журналіст – учасник конфлікту чи незалежний спостерігач. Чи є виправдання пропаганді в журналістиці? Слово – зброя?

  1. Україна в міжнародному медіапросторі. Хто формує основні меседжі?

Чи виправдана журналістика відданості? Правда на війні вмирає першою? Чи мають змінюватися професійні стандарти під час війни? Мова ненависті. Захист приватності. Держтаємниця.

  1. Фізична безпека журналістів. Боротьба з безкарністю.

Системна безкарність злочинів проти журналістів. Захист журналістів – справа їх самих, редакцій, держави?

Програма заходу >>>

Заповнити заявку >>>

Участь у круглому столі є безкоштовною. Харчування за рахунок організаторів. Учасникам з інших міст надається місце у готелі за рахунок організаторів. Компенсація витрат на проїзд не здійснюється.

Реєстрація триває до 13 грудня 2017 року. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсних засадах. Інформацію щодо місця проведення буде надіслано окремими листом після відбору.

________________________

Контактна особа:

Юлія Кулик, асистент проектів АУП

050 734 45 79  

info@aup.com.ua

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина