Квартал міських проектів - простір для спілкування громадян з активістами міста

10 вересня 2016, Біла Церква | Лекції
Message13.09.2016
Квартал міських проектів

10 вересня 2016 року місто Біла Церква святкувало своє 984-річчя. Для громадських активістів цей день став нагодою особисто  поспілкуватися з громадянами щодо своєї головної діяльності - розробки та впровадження заходів щодо покращення міста та інформуванням щодо власних ідей і напрацювань.

ГО "Структура" за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні в рамках святкування Дня міста створили Квартал міських проектів, де громадські організації та активісти поділилися з мешканцями міста своїми ідеями, презентували власні проекти і мали змогу дізнатися думку громадськості про ефективність своєї діяльності.

Серед учасників Кварталу були волонтерські організації ("Час змін"Товариство Червоного Хреста України), освітні організації (Школа малого і середнього підприємництва, Міжнародні молодіжні проекти неформальної освіти тощо), також організації, що займаються інфраструктурою та розвитком міста в цілому (ГО "Центр громадського розвитку", Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви, ГО "Зміни Білу Церкву", Архітектурна майстерня АММІ), зоозахисні організації та інші. 

Під час заходу свою діяльність презентували також організації, що приділяють увагу розвитку дітей та молоді: Благодійний фонд "Рух молоді", TACO (TeenageActivistsCOoperation), дитячий літературний конкурс "ПероДактиль" та інші.

Протягом дня на центральній площі міста працював Лекторій, де мешканці міста могли послухати лекції про історію міста Біла Церква, модернізацію окремих частин міста, енергоефективність та розробку власного бренду міста.

Активісти з Агенції Розвитку Білої Церкви презентували свої ідеї і напрацювання щодо проблем небезпеки на дорозі (інформаційний проект, карта "Безпечний шлях до школи"), зачепили питання збору та раціонального сортування сміття, підвищення культури міста та інші актуальні теми. Кирило Томляк, радник мера міста Біла Церква з питань енергоефективності у своїй доповіді розповів про "План сталого стратегічного розвитку", заходи енергоефективності та модернізацію громадських об'єктів (у тому числі, дошкільних навчальних закладів).  

Костянтин Климчук, волонтер організації "Час змін", обговорював актуальну для України на даний момент тему волонтерства і допомоги військовим. Спікер презентував сюжет про роботу на фронті та інші заходи за участі організації.

Андрій Бражник, учасник міського проекту «Либідь Є» презентував ідею актуалізації проблеми забруднення річки Либідь. На думку спікера, шляхом створення сучасного громадського простору, воркшопів існує можливість покращення екології та підвищення інформованості громадян щодо сучасних екологічних проблем.

Володимир Висоцький та Андрій Воробйов розглянули питання розвитку Парку ім. Шевченка у місті Біла Церква шляхом системної модернізації території, розробку і встановлення необхідних для громадян елементів інфраструктури парку.

Мітя Гурін, урбан-активіст і спеціаліст із суспільних комунікацій розширив знання жителів міста про поняття бренду територій. Під час лекції він презентував концепції брендування міст та основні аспекти створення бренду. 

Захід був насиченим інформацією та яскравими ідеями. Ми вдячні учасникам лекторію, громадським організаціям та активістам за їхню роботу і сподіваємося, що подібний формат комунікації громадськості з організаціями стане можливістю для подальшого розвитку та співпраці.