Маріуполь: Активна молодь за демократичне майбутнє

22 – 23 квітня 2017, Маріуполь | Тренінг
Events26.04.2017
Active Youth for A Democratic Future

22 – 23 квітня відбувся другий тренінг «Громадянська активність молоді», організований ГО «Молодь Сходу України» в межах проекту «Громадянська просвіта молоді на Сході України» за підтримки Фонду Фрідріха Науманна. Цього разу тридцять учасників – представників активної молоді Маріуполя – зібралися для того, щоб дізнатися більше про громадські проекти.

Менеджер проектів Представництва Фонду Фрідріха Науманна Максим Колєсников розповів учасникам про історію і діяльність Фонду, про засади розбудови демократичного суспільства, наголосивши, що локальні зміни ведуть до глобальних суспільних зрушень.

Тренер Наталія Криворучко, начальник відділу інвестиційної та міжнародної діяльності виконавчого комітету Бердянської міської ради (м. Бердянськ), розповіла учасникам про роль молоді в сучасному суспільстві і представила успішні кейси реалізованих місцевих молодіжних проектів. Учасники в групах визначили нагальні потреби молоді і запропонували механізми вирішення проблем громадянського суспільства із залученням молоді. Найбільш гострими, з погляду учасників, виявилися такі проблеми, як: низька правова культура, корупція, організація дозвілля і екологічний стан довкілля.

Протягом двох днів разом із тренерами з Тернополя Максимом Черкашиним і Рустамом Ергешовим учасники навчалися, як ідею перетворити на проект, засвоювали поняття «фандрайзинг» і дізнавалися, де шукати друзів свого проекту. Рустам Ергешов детальніше розповів, як організувати роботу команди і розрахувати бюджет проекту, а потім і скласти звітність по ньому. Ці теми стали особливо цікавими для учасників, оскільки вони були проілюстровані конкретними прикладами і реальними історіями з роботи молодіжної громадської організації «Файне місто», представниками керівництва якої є тренери.

Групова робота, цікаві активності і дружня щира атмосфера тренінгу стимулювали учасників до активної роботи, палких дискусій та пошуку ефективного вирішення проблем суспільства через реалізацію проектів.

Серед проектів, над якими працювали учасники під час роботи в групах, були: об’єднання молодіжних громадських організацій в асоціацію, вирішення локальних екологічних проблем, подолання правової неграмотності, боротьба з корупцією  та інші.

Зустріч із гостями тренінгу – Максимом Бородіним (депутат маріупольської міської ради, голова ГО «Ініціативна група «РАЗОМ»») і Олексадром Солонтаєм (лідер партії «Сила людей») – мотивувала молодь до активної роботи над власними ідеями.

Насамкінець, учасники презентували надбання двох днів роботи над громадянськими проектами, отримали сертифікати та інформаційні довідки для молоді, розроблені в межах проекту. Завершенням тренінгу стануть розроблені проекти учасників, які вони презентують на конкурсі у червні 2017 року.