Міжнародний літній табір "Табір Свободи" - шлях до деокупації Криму | fnst.org

Міжнародний літній табір "Табір Свободи" - шлях до деокупації Криму

30 червня - 8 липня 2019 | Літній табір
Events19.07.2019
#LIBERATECRIMEA

З 30 червня по 8 липня на березі Азовського моря в селі Стрілкове (Чокрак) Кримськотатарський Ресурсний Центр у співпраці з Естонським інститутом прав людини за сприяння Представництва Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні провели Міжнародний літній табір «Табір Свободи». У «Таборі Свободи» взяли участь 23 молодих активіста з України (включаючи окупований Крим) і Європи.

Метою табору є об'єднання молоді, обмін досвідом, отримання інформації про ліберальні цінності, національно-визвольні рухи, окупацію Криму та сучасний міжнародний порядок, громадські ініціативи, а зокрема про міжнародний рух за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, міжнародне право в області захисту прав людини і проведення публічних акцій і кампаній.

Програма заходу включала 22 сесії, під час яких учасники ознайомилися з громадськими ініціативами, які виступають за права людини, визвольними рухами в різних країнах, національним ненасильницьким рухом кримськотатарського народу та міжнародним інформаційним рухом «#LIBERATECRIMEA». Також учасники обговорили особливості проведення вуличних акцій і кампаній, що спрямовані на деокупацію Криму. Спікерами та тренерами міжнародного літнього табору «Табір Свободи» були юристи-міжнародники, активісти руху #LIBERATECRIMEA експерти і політики України.

Беате Апельт, керівниця Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі ознайомила учасників табору з діяльністю та напрямками роботи Фонду, а також розповіла про 30-річну мирну революцію в НДР, оскільки стала свідком падіння Берлінської стіни і активним учасником тих подій.

У свою чергу Мрідула Гош, голова правління Східно-європейського інституту розвитку розповіла учасникам про роль ненасильницької боротьби в здобутті свободи і побудові демократії, важливості розвитку активізму та стратегії стійкості. Лекторка також презентувала документальний фільм про відомого індійського політичного і громадського діяча Махатма Ганді.

Доктор юридичних наук, професор Борис Бабін розповів про можливості використання механізмів захисту прав людини ООН для звільнення Криму і захисту прав корінних народів в недемократичних режимах. Бабін підкреслив, що насправді в усьому світі дуже багато порушень у цій сфері і закликав проводити паралелі між ситуаціями в Криму, щоб привернути увагу світу до проблем Криму і його корінного народу.

Леннарт Юрґенсен, магістр Вільного Університету Берліна, стипендіат ФНФ розповів учасникам табору про ліберальні цінності і політичну активність молоді в Німеччині, про різні гранти для стажування за кордоном для молоді. Він розповів про такі програми, як Internship Bundestag, Scholarship FNF, Erasmus, DAAD. Також розповів про можливості участі в різних політичних кампаніях в Німеччині, такі як Учнівський парламент, Молоді ліберали, П'ятниці для майбутнього (Friday for future).

Учасникам Табору Свободи розповіли про міжнародний рух #LIBERATECRIMEA як шлях до свободи Криму, про кампанії "Кандидат скажи: чий Крим?" і "Об'єднані прапором - #LIBERATECRIMEA". Представники Кримськотатарського Ресурсного Центру презентували вілеоролик про кримськотатарський прапор, який побував в 28 країнах і вже повернувся в Україну. Працюючи в малих групах, учасники розробляли нові ідеї ненасильницького опору окупації Криму.

Менеджерка Кримськотатарського Ресурсного Центру Зарема Барієва ознайомила учасників міжнародного табору з причинами і наслідками окупації Криму, а також з ситуацією з порушенням прав людини в окупованому Криму.

Голова Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв розповів про історію національного визвольного руху кримськотатарського народу: досвід, проблеми і перспективи, а також провів рольову гру «Red and Blue».

#LIBERATECRIMEA

Це можливість для молоді з різних куточків України та інших країн світу отримати нові знання та вміння, з подальшою реалізацією їх на практиці. Нам потрібна молодь, яка буде сильна духом і зможе відстоювати свої права, вміти захищати свою рідну землю, розширювати свої знання про ліберальні цінності і права людини.

Ескендер Барієв, голова Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу

«Табір Свободи» відвідали 30 учасників X Міжнародної літньої школи соціальних наук в Україні з різних країн світу на тему: «Війна (і світ) в Східній і Центральній Європі та Євразії XIX - XXI століть». Учасники цікавилися історією кримськотатарського народу, його політичною системою, а також положенням кримськотатарського народу в окупованому Криму.

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич розповів про повноваження представництва, про своє бачення подальшої діяльності ввіреного йому відомства. Антон Кориневич підкреслив, що кримські татари є корінним народом України і правове врегулювання даного питання, як і захист прав людини в окупованому Криму повинні стати пріоритетними в діяльності Представництва. Голова представництва підмітив, що аналітика та ініціювання розробки стратегії по деокупації і реінтеграції Автономної Республіки Крим є важливими напрямками діяльності його відомства. Антон Кориневич, будучи кваліфікованим юристом-міжнародником обговорив з учасниками табору Кримську Декларацію, Будапештський Меморандум і Загальну Декларацію прав людини.

Активіст міжнародного руху #LIBERATECRIMEA Сергій Пархоменко розповів учасникам про помилки в боротьбі за Україну в різні історичні періоди, а також поділився своїм баченням про те, що необхідно робити, щоб Україна стала повноцінним членом НАТО.

Учасників «Табору Свободи» ознайомили з роллю візуальної мови та дизайну в міжнародних громадських інформаційних кампаніях. Працюючи в групах, активісти розробляли акції і кампанії, спираючись, виключно, на методи ненасильницького опору. Учасники розробили нові меседжі, плакати для міжнародного руху #LIBERATECRIMEA, а також перформанси про окупацію Криму на основі казок народів Європи.

«Табір Свободи» - це ще одна можливість розповісти учасникам про незаконну окупацію Криму, про геноцид корінного народу Криму, вчиненого в травні 1944 року, а також про необхідність протистояти всім викликам, які виникли з 2014 року.