На форумі у Святогірську оголосили переможців конкурсу міні-грантів | fnst.org

На форумі у Святогірську оголосили переможців конкурсу міні-грантів

28-29 липня 2018, Святогірськ | Форум «Громадянська активність молоді»
Events30.07.2018
Молодь сходу України

У межах проекту «Громадянська просвіта молоді на Сході України», реалізованим ГО «Молодь Сходу України» (керівник проекту – Оксана Ступак) при підтримці Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні у 2018 році на теренах Донецького регіону було проведено 6 тренінгів з проектного менеджменту, взаємодії з владою для молодих активістів. Результатом навчання стали 30 проектів, що учасники подали на конкурс міні-грантів.

Кульмінацією просвітницької діяльності для молоді став форум під час якого молодь презентувала свої проекти, ділилась досвідом громадської діяльності. Різноманіття проектів молоді свідчить про широкий спектр інтересів, зокрема: правова освіта, дебатні турніри, тренінги для лікарів та профілактика емоційного вигорання, спортивний та краєзнавчий туризм, патріотичне та військове виховання, провальне харчування, екологія тощо.

Водночас, кваліфіковані експерти та представники Фонду провели воркшопи для учасників на актуальні теми. Олена Іванченко, очільниця громадської організації «Центр експертизи політики» презентувала учасникам інструменти реалізації молодіжної діяльності. Тренерка Ольга Омельчук, адвокат, експерт з місцевого розвитку ділилась практичними інструментами з організації компанії адвокації проекту. Менеджер проектів Фонду Науманна за Свободу Максим Колєсников під час лекції з проектного менеджменту в громадсько-політичній діяльності ділився з учасниками лайфхаками молодіжно-політичної активності.

Ключовою подією Форуму стали результати конкурсу міні-грантів. Після тривалого обговорення усіх проектів експертна комісія на чолі з Беате Апельт, керівницею Представництва в Україні та Білорусі Фонду Фрідріха Науманна за Свободу обрали 5 проектів, яким буде надане фінансування та менторська підтримка в реалізації від ГО «Молодь Сходу України»:

– Регіональний дебатний турнір в Донецькій області на тему «Корупція» (автор – Чепіга Ельміра, м. Слов’янськ);

– Знай! Сортуй! Зберігай! (автор – Стребіж Наталія, Черкаське ОТГ Слов’янський район);

– Історично-пізнавальний фестиваль «Івано-Дар’ївський розпис» (автор – Верголяс Вікторія, Званівська ОТГ, Бахмутського р-ну);

– Урбаністичні практики (автор – Лапушинська Валерія, м. Дружківка);

– Інста здоровий спосіб життя (автор – Стороженко Катерина, м. Добропілля).

Проекти будуть реалізовані протягом вересня-листопада 2018 року.