Nord Stream-2 – Бізнес чи політична зброя? | fnst.org

Nord Stream-2 – Бізнес чи політична зброя?

26 червня 2018, Київ | Дискусія
Events27.06.2018
Nord Stream-2

26 червня 2018 року Центр «Нова Європа» та Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні організували перегляд документального фільму про «Північний потік-2», а також публічну дискусію після показу, в якій взяли участь автор фільму Крістіан Тріппе, Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Калле Паллінг, депутат парламенту Естонії.

До уваги аудиторії був представлений 42-хвилинний  фільм англійською мовою з синхронним перекладом українською та подальшою панельною дискусією.

Дискусія фокусувалася на таких питаннях:

  • Який вплив матиме будівництво «Північного потоку-2» для енергетичної безпеки Європи?
  • Чи призведе будівництво газопроводу до припинення транзиту газу через територію України?
  • Що має зробити Україна, щоб залучити підтримку стратегічних партнерів в енергетичній сфері?

Зокрема, Олена Зеркаль під час дискусії звернула увагу на потенційну небезпеку від проекту «Північний потік-2».

«Цей проект залишається питанням нашої безпеки, не тільки для України, але й для Європи в цілому», – сказала заступник Міністра закордонних справ України, підкресливши, що після будівництва «Північного потоку-1» скоротився обсяг постачання газу з Росії до держав ЄС через територію України.

У свою чергу, Ернст Райхель наголосив, що «Північний потік-2» не є урядовим проектом Німеччини:

«Північний потік-2 не є проектом Федерального уряду Німеччини. Ми докладаємо зусиль, щоб транзит газу через Україну після 2019 було продовжено. Це було ядром розмов Міністра економіки Альтмайера у Києві та Москві у травні.»

З метою підвищення безпеки в Європі в сфері постачання газу Калле Паллінг запропонував ідею створення спільного ринку «блакитного палива».

«Північний потік-2 є поганю ідеєю у сфері безпеки, ми не можемо забезпечити енергетичну безпеку для всіх членів. Гарною ідеєю є побудова спільного газового ринку, але він не може бути відокремленим без участі всіх гравців», – зазначив естонський депутат.

Захід відбувся у Галереї Д12/ Локація «Всі Свої» (вул. Десятинна, 12) у Києві.

Дивіться відео англійською мовою за посиланням:

Nord Stream-2 – Business or Political Weapon?New Europe Center