Ольга Неманежина про семінар «Moderation and Facilitation»

11-23 лютого 2018 | Гуммерсбах, Німеччина
Training05.03.2018Ольга Неманежина, політична партія "Сила Людей"
IAF

З 11 по 23 лютого 2018 року я брала участь у програмі «Фасилітація та Модерація» на базі Міжнародної Академії Лідерства ім. Теодора Гойсса (IAF -  Internationale Akademie für Führungskräfte) у місті Гуммерсбах, Німеччина. Все це стало можливим завдяки підтримці українського офісу Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та політичної партії «Сила Людей».

Перш за все, я була вражена організаційною складовою програми. Академія з дуже ввічливим персоналом і теплою атмосферою розрахована на максимально комфортне навчання для кожного учасника. Незважаючи на те, що учасники були з різних континентів, країн, з різними культурними традиціями та поглядами, всім було дуже зручно та комфортно жити та навчатися всі ці 12 днів. Велика подяка Беттіні Солінгер, керівниці IAF за таку чудову організацію та увагу навіть до маленьких деталей.

Базою для всього процесу навчання було створення «Thinking Environment» та організація ефективного та комфортного середовища для отримання найбільш екологічного рішення для кожного. Ми побачили цей результат, коли працювали в різних групах: використовуючи різні техніки (такі як метаплан), обходили перешкоди. Проектування програми та написання так сценарію допомогає враховувати різні фази, етапи, деталі вашого проекту/івенту, регулює тайм-менеджмент. Також ми приділяли багато уваги використанню мовних лінгвістичних підходів, які допомагають чітко формувати запитання, щоб отримати конкретний результат. Майже цілий день приділяли розпізнаванню настроїв, емоцій та мови тіла. Кожного дня ми працювали в робочих групах над різними завданнями та робили презентації наших проектів.

17 лютого ми відвідали Гамбург, де відбулися зустрічі та воркшопи з Метаплан та Грінпіс.

Була вражена рівнем підготовки та професійних навичок усіх учасників програми «Фасилітація та Модерація», їхньою залученістю до процесу навчання та підтримкою однин одного.

Усі отриманні знання я обов’язково використовуватиму на практиці.