Освіта - це передумова вільного суспільства | fnst.org

Освіта - це передумова вільного суспільства

30 жовтня 2018, Київ | Дискусія
Events06.11.2018Маурітс Фортхаус
Краща освіта – передумова становлення вільного суспільства

У вівторок, 30 жовтня, Представництво «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі організувало вечір-дискусію про освітню реформу в Україні. Дискусія, разом з 70 іншими заходами, стала частиною Тижнів Німеччини в Україні 2018. Як і у випадку більшості інших реформ в Україні, освітня реформа - це актуальна тема для обговорень з суперечливими питаннями, що призводять до запеклих дебатів. Цей дискусійний вечір в Києві не став винятком. У ході плідної дискусії учасники говорили про "європейський" спосіб навчання дітей, про формування суспільства та про булінг (англ. bullying-цькування) серед учнів.

Після вступних промов керівниці Представництва Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусі Беате Апельт та керівниці відділу культури і освіти Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Андреа Штор, відбулася панельна дискусія. Учасниками дискусії були член Бундестагу Німеччини від партії ВДП Беттіна Штарк-Ватцінгер, радниця Міністра освіти та науки України та співзасновниця ГО "Батьківський контроль" та ГО "СМАРТ ОСВІТА" Оксана Макаренко, директор ліцею «Гранд» Володимир Співаковський та експерт з питань державної служби Олександр Сич. Майстерно модерувала дискусію Галина Титиш, керівниця ГО "СМАРТ ОСВІТА" та колишня редакторка "Українська правда. Життя ".

Незважаючи на те, що освітня реформа має деякі суперечливі елементи, Оксана Макаренко наголосила, що 75,8% українців підтримують реформу, що дуже важливо. Володимир Співаковський зазначив, що навіть найкраща людина може перетворитися у злочинця та підкреслив важливість освіти для запобігання таким ситуаціям. Беттіна Штарк-Ватцінгер розповіла, що раніше освіта полягала лише у наданні інформації дітям, але в сучасному суспільстві, де доступна така велика кількість інформації, освіта повинна полягати у тому, щоб надати учням компас. Говорячи про сучасних педагогів, Олександр Сич зазначив, що вчитель повинен бути не лише вчителем, а й тренером і наставником для учнів.

Дискусія ще раз підтвердила важливість освіти, особливо в такій країні, як Україна, де фейкові новини (англ. Fake news) та пропаганда можуть бути надзвичайно небезпечними. Після панельної дискусії учасники продовжили дебати під час вечері, що стало чудовою можливістю завести нові знайомства.

Краща освіта – передумова становлення вільного суспільства

Без освіти не можна мати вільного суспільства.

Андреа Штор, керівниця відділу культури і освіти Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні