Партія "Сила Людей" стала членом Альянсу лібералів і демократів за Європу | fnst.org

Партія "Сила Людей" стала членом Альянсу лібералів і демократів за Європу

News17.11.2018Любомир Чорній, уповноважений представник політичної партії "Сила Людей" з комунікації із Альянсом лібералів та демократів для Європи
Syla Lyudey

Упродовж 8-10 листопада 2018 року в Мадриді відбувся щорічний Конгрес "Альянсу лібералів і демократів за Європу" (АЛДЄ), у якому взяли участь понад 600 делегатів з понад 30 країн Європейсього континенту. Представництво "Фонду Фрідріха Науманна за Свободу" в Україні та Білорусі підтримало участь у Конгресі офіційних делегацій двох українських політичних партій – "Сила Людей" та "Громадянська Позиція".

Знаковою для України подією Конгресу став вступ "Сили Людей" до АЛДЄ – поки що партія стала афілійованим членом Альянсу. 9 листопада Рада об'єднання одноголосно підтримала приєднання "Сили Людей" до лав європейських ліберал-демократів. Вступ молодої української партії у своїх виступах підтримали представники ліберально-демократичних сил з різних країн Європи, зокрема "Громадянська позиція" (Україна), "Новочесна" (Польща),  "Партія вільних демократів" (Німеччина) та "Ліберальна партія" (Швеція). Підготовка документів та перемовини "Сили Людей" із Секретаріатом АЛДЄ тривали майже рік, а лише за три тижні партія зібрала суму, необхідну для вступного внеску до об'єднання (у кампанії зі збору коштів впродовж жовтня взяли участь понад 100 партійців з більшості регіонів України).

Відтак, після цьогорічного Конгресу членами Альянсу є три українські партії – окрім "Сила Людей" та "Громадянська позиція", до лав об'єднання також належить "Українська Європейська Партія". Загалом АЛДЄ об'єднує вже близько 70 партій із майже 40 країн Європи, має прем'єр-міністрів у 7 країнах ЄС та 75 місць в Європейському Парламенті (третя за величиною фракція), а також 8 місць у Європейській Комісії (включно з посадою одного із віце-президентів).

Під час офіційного відкриття до делегатів Конгресу з виступами звернулися Президент АЛДЄ Ганс ван Баален, прем'єр-міністри Данії Ларс Льокке Расмуссен та Бельгії Шарль Мішель, комісари Європейської Комісії з питань конкуренції Маргарита Вестагер, з питань єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп, з питань правосуддя, захисту споживачів та гендерної рівності Віра Джоурова, з питань транспорту Віолетта Вульц та інші. Представники "Сили Людей" взяли участь у тренінгах, круглих столах та презентаціях, що проходили в межах Конгресу АЛДЄ, зокрема з питань ефективного використання соціальних мереж у виборчих кампаніях, будівництва політичних старт-апів, політичного фандрейзингу, сучасних тенденцій економічного розвитку, можливостей та викликів єдиного європейського ринку, муніципального розвитку (зокрема нового бачення концепції "смарт-сіті"). Паралельно з офіційними заходами в рамках Конгресу, за підтримки Європейського Ліберального Форуму (Elf) та Шведського Міжнародного Ліберального Центру (SILC), проходив кількаденний семінар з питань гендерної політики, у якому також взяли участь представники "Сили Людей".

Також під час Когресу у представників "Сили Людей" відбулися знайомства та низка зустрічей з представниками ліберально-демократичних партій Австрії, Болгарії, Вірменії, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Польщі, Угорщини, Швейцарії, Швеції та ін. Делагати від "Сили Людей"  також поспілкувалися з членами Європейського Парламенту від Литви, Польщі та Німеччини, Президнетом АЛДЄ та членом Парламенту Європи від Нідерландів Гансом ван Бааленом. Ще одні важливі перемовини відбулись у представників "Сили Людей" з Керівником Секретаріату АЛДЄ Філіппом Ханссеном, який уже в січні має відвідати Україну для планування заходів, спрямованих на підтримку "Сили Людей" з боку Альянсу впродовж 2019 року.

За підтримки АЛДЄ "Сила Людей" планує налагодити тісніші зв'язки з іншими ліберально-демократичними партіями Європи, вивчати наявний у них успішний досвід, відстоювати інтереси України в Європейському Парламенті та інших органах Європейського Союзу, залучати політичну та експертну допомогу для свого організаційного розвитку та просування України в напрямі євроатлантичної інтеграції.