Партія «Сила людей» завітала до австрійської ліберальної партії NEOS

27-29 вересня 2016, Відень | Витяги з повідомлень про напружений робочий візит
Message05.10.2016
Welcome

27-29 вересня відбувся ознайомчий візит членів партії Сила людей до австрійської ліберальної партії NEOS.

Партія NEOS, організована як ініціатива небайдужих громадян, у 2013-му році несподівано для всіх подолала прохідни бар'єр на виборах до австрійського парламенту і стала гравцем на політичній арені країни.

Три дні були насичені зустрічами, консультаціями, обміном досвідом і практиками.

Максим Колєсников, координатор проектів Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus організував і супроводжував поїздку. Він підсумовує: "Сподіваємося, вивчення успіху політичного старт-апу NEOS надихне українську ліберальну партію Сила людей на нові звершення та перемоги! А цей візит переросте у постіну співпрацю та обмін досвідом між партіями."

Крістоф Ваврік, член Національної Ради (австрійського парламенту), один з 9 членів парламенту від NEOS, речник фракції з питань зовнішньої політики та політики розвитку. Він розповів політикам «Сили людей» про ноу хау NEOS під час формування списку кандидатів до парламенту: "Ми першими у Австрії провели справжні праймеріз, коли кожному кандидату присвоювався рейтинг, 1/3 якого складалася з балів виборців, 1/3 - з балів членів партії, а 1/3 - з балів Ради партії. Це дозволило залучити людей та створити справедливий партійний список».

Крім того, пан Ваврік та політики «Сили людей» обмінялися думками щодо проблем міграційної політики, кризи біженців, Угоди між Україною та ЄС про вільну торгівлю, а також зростання рейтингів націоналістичних рухів у ЕС загалом та Австрії зокрема.

Нік Доніґ, керівник з комунікацій партії NEOS, повідомив молодим українським політикам, що головне завдання комунікаційної стратегії партії полягає в отриманні інформації та залученні людей до їхньої діяльності, а також у постійній підтримці уваги громадян.  

Томас Ененкель, керівник напрямку розробки контенту партії, навів для українських колег приклад однієї із останніх кампаній щодо проблем пенсійної системи Австрії: «Ми намагаємося поєднувати провокативні способи донесення інформації із професійними аргументами та альтернативними пропозиціями. Це дає нам змогу привернути увагу, але і одночасно виглядати як серйозна політсила».

Штефан Еггер, директор клубу і член розширеної Ради NEOS, звернув увагу на особливості будівництва партії: «Сьогодні ми маємо досить потужну і професійну команду на центральному рівні та у столиці. Разом з тим, нам бракує представництв партії у регіонах і муніципалітетах країни. Тому, одне з наших головних завдань на 2017 рік – розбудувати потужне представництво у 5 з 9 федеральних земель. Адже, навіть маючи у арсеналі найновіші Інтернет-технології, без активних учасників на місцях розбудувати партію на довгі роки неможливо».

Йозеф Ленч, директор NEOS LAB, розповів, що 40 % зусиль вони направляють на розробку політики у основних сферах для партії, 40% витрачають на різноманітні семінари і тренінги, а 20% - на дискусійні клуби та розробку нових методів комунікації з прихильниками партії.

Наостанок Генріке Бранштьоттер, відповідальна за креативні рішення у партії, навела багато прикладів оригінальних вуличних акцій, що дозволили підняти впізнаваність NEOSу: «Ми намагаємось робити наші події цікавими та привабливими, створюємо відповідну атмосферу та демонструємо що ми близькі до людей».