Перша Зимова Школа Самоврядування Центру Громадянських Ініціатив

26-29 січня 2017, Київська обл. | Зимова Школа
Message03.02.2017
Winter School

З 26 по 29 січня у Київській області відбулася Зимова Школа Самоврядування, учасниками якої стали 22 представники різних регіонів України: від Донецької до Львівської області.

Тема Зимової Школи: «Громадські активісти – локомотиви реформ».

"У Зимовій Школі брали участь представники Запорізької, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Черкаської, Київської та інших областей. Ми вважаємо своєю цільовою аудиторією населення саме цих регіонів, оскільки там необхідно докладати більше зусиль для розвитку громадянського суспільства", - зазначив голова правління Центру Громадянських Ініціатив Віталій Загайний.

У перший день Зимової Школи Самоврядування, тренери Ігор Добко і Андрій Нечипорук працювали з аудиторією над поглибленням знань щодо методів навчання, надали відповідні тренерські методики та інструменти. Олександр Солонтай і Віктор Андрусів ділилися з учасниками своїми знаннями про те, як зацікавити незацікавлену аудиторію. Менеджер проектів Фонду Масим Колєсников у своєму виступі презентував діяльність Фонду, розповів про можливості освіти від Фонду та побажав учасникам плідної роботи та позитивних результатів.

На другий день Школи учасники працювали у наступних напрямках: 
• Хто такий тренер і як відбувається його робота з групою
• Індивідуальний стиль тренера, тренерські ролі
• Тренер і тренерські команди
• Практичні аспекти тренерської роботи
• Організація тренінгу та організація роботи тренера 
• Особливості тренінгів: формати проведення, джерела інформації та ін. 

На третій день Зимової Школи Самоврядування учасники дізналися про технології презентації та публічного виступу, дебатні технології та ефективну участь у публічній суперечці завдяки директору освітніх програм Центру Громадянських Ініціатив - ЦеГрІн Олегу Конотопцеву. Темою виступу координатора проектів ЦеГрІну Богдана Коваля була "Інструменти візуалізації в роботі тренера/ІКТ-інструменти організаційної та тренерської діяльності".

Підбиваючи підсумки події, Віталій Загайний додав: «Зимова Школа була орієнтована на людей, які бачать себе тренерами.  Удосконалювати себе, передавати свій досвід у територіальні громади і інститути громадянського суспільства – саме з такою метою люди  навчалися у Зимовій Школі."

Після завершення Зимової Школи команда ЦеГрІн побачила необхідність створення сучасного і якісного навчально-методичного посібника для тренерів з питань самоорганізації і самоврядування. Не зважаючи на те, що у царині самоорганізації й самоврядування спостерігаються суттєві зміни за останні 10-15 років, подібних видань не існує. Тож осучаснення знань громадських активістів все ще залишається актуальним.

Враження учасників Зимової Школи:

Активіст із Запоріжжя Катерина Константинова отримала можливість узагальнити і структурувати свої здобутки на тренерській ниві: "Паралельно пишу свій тренерський курс. Маю значний досвід, відшліфовую своє."

Громадський активіст із Одеси Олег Михайлик відклав усі справи на потім, аби потрапити на захід ЦеГрІну: "Тренінг, спрямований на те, як розмовляти з групами людей, як проводити навчання, як втримувати аудиторію буде украй корисним в моїй роботі".

Олена Іванченко, Голова ГО "Центр Експертизи Політики" з Київщини: "Дуже гарна можливість отримати нові знання, підсумувати те, що ти маєш: як організовувати групу, як комунікувати, як доносити інформацію та узагальнити усі інші організаційні питання щодо тренінгів. Щодо самої школи, то здивував якісний підбір учасників. Тренери ж - практики із великої букви".

Зимова Школа Самоврядування була організована Центром Громадських Ініціатив (ЦеГрІн) за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.