Покращення людського капіталу в громадах України | fnst.org

Покращення людського капіталу в громадах України

8-9 лютого 2019, Пирятин | Семінар
Events12.03.2019Центр Громадянських Ініціатив
ЦеГрІн

9-ий щорічний семінар «Практичні аспекти місцевого самоврядування» 8-9 лютого 2019 року приймала Пирятинська громада Полтавської області.

Центр громадянських ініціатив за підтримки Представництва Фонду «Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі дев’ятий рік поспіль організовували навчальний семінар «Практичні аспекти місцевого самоврядування». Тема цьогорічного семінару – покращення людського капіталу та кадрового потенціалу в громадах. Адже, це актуальне питання для більшості новостворених об’єднаних територіальних громад країни за висновками Національної Асоціації ОТГ.

Програма семінару чітко містила дві складові: перша – виступи та презентації з налагодження роботи з персоналом в органах місцевого самоврядування, що передбачає організацію навчання для депутатів, співробітників виконавчих органів; друга – ознайомлення з вітчизняними прикладами та німецькою освітньою технологією з покращення людського капіталу. Доповідачами на семінарі були представники Асоціації міст України, столичних кадрових агенцій, фахівці з провідних органів місцевого самоврядування країни у тому числі представники місцевої громади. Другий день події був присвячений психологічним аспектам, які супроводжують кожен процес навчання та роботи з людьми.

«Для мене семінар став доброю підказкою зі складання освітніх заходів у громаді. Ми не тільки почули про приклади інших громад, але дізналися які конкретні кроки привели ці громади до успіху в роботі з мешканцями»,  - каже учасниця події з міста Знам’янка, Кіровоградської області, голова громадської організації Тетяна Захарчук.  

Денис Корнієнко, депутат міської ради у місті Дергачі, Харківської області: «Як покращити діалог у громаді? Така ситуація, коли мешканці не розуміють місцеву владу та владі не вдається достукатися до громадян, є досить типовою. Семінар дав мені відповіді на ряд питань та впевненість у можливості досягти успіху в налагодженні діалогу  - навчальні освітні заходи для дорослих про те як влаштована та як працює місцева влада».

В рамках семінару учасники відвідали Центр надання адміністративних послуг Пирятинської міської ради та підприємство, що є найбільшим наповнювачем місцевого бюджету Пирятинської громади – Пирятинський сирзавод.