П'ята сесія Академії публічної дипломатії кримських татар

20-22.10.2017, Київ | Академія Публічної Дипломатії
Events25.10.2017
Academy of Public Diplomacy for Young Crimean Tatars

З 20 по 22 жовтня Кримськотатарський Ресурсний Центр у Києві провів п'яту сесію Академії публічної дипломатії кримських татар, що реалізується в рамках проекту «Захист прав людини в Криму через сталий розвиток публічної дипломатії». У результаті триденного семінару слухачі Академії дізналися про політичні процеси у Німеччині, специфіку Близького Сходу, а також про особливості міжкультурної комунікації в дипломатії і мистецтва публічних виступів.

Робота п'ятої сесії стартувала з виступу доктора Вольфґанґа Йона, старшого консультанта Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусі. Він розповів слухачам Академії про проблеми і перспективи політичних процесів в Німеччині і про ліберальні цінності в німецькій політиці. Зокрема, про напрямки роботи Вільної демократичної партії. У своєму виступі доктор Йон наголосив на важливості міжнародного поділу праці та міжнародного співробітництва. Після лекції учасники Академії обговорили з Вольфґанґом Йоном відносини Німеччини з Росією крізь призму окупації Криму. За словами спікера, рішення кримського питання багато в чому залежить від самої України.

Academy of Public Diplomacy for Young Crimean Tatars

Ірина Брунова-Калісецька, виконавчий директор Центру інтеграції і розвитку інформації та досліджень, провела з учасниками практичні гри на тему «Міжкультурна комунікація в публічній дипломатії». Учасники розділилися на три групи і зображали елементи з життя кримськотатарського народу, які хотіли б донести до міжнародної аудиторії. Після роботи в групах учасники презентували свої проекти і разом з експертом проаналізували свої роботи.

Academy of Public Diplomacy for Young Crimean Tatars

Також слухачі Академії в групах працювали над презентацією кримськотатарського народу в Туреччині, Румунії, Німеччині й Україні. В рамках даного завдання слухачі мали розробити ідею заходу з метою популяризації кримськотатарського народу в обраних країнах.

На другий і третій день сесії Ілія Куса, головний редактор NewWestMedia, ознайомив слухачів Академії з особливостями і специфікою Близького Сходу. Зокрема, з роллю глобальних гравців на Близькому Сході - США, Європейського Союзу, Китаю і Росії. За словами експерта, причиною постійної нестабільності на Близькому Сході є відсутність регіонального лідера і протилежність інтересів глобальних гравців.

Ілія Куса розповів про особливості, причини та наслідки воєн, які проходять на Близькому Сході. Зокрема, про війну в Сирії, Ємені та ін., угрупованнях, які діють в цьому регіоні, а також про суть конфлікту навколо Катару. За допомогою політичної карти учасники розглянули і розібрали територіальні та етнічні чинники в даному регіоні, а також розташування нафтових родовищ, які є ключовим елементом на Близькому Сході.

Крім того, експерт розповів про перспективи України у співпраці з країнами Близького Сходу, в тому числі, участі України в Ісламській конференції за сприяння кримських татар.

Після теоретичної частини слухачі Академії, розділившись на групи, моделювали ситуацію в Іраку. Учасники представляли США, Росію, Європейський Союз і Ірак. Після обговорення сторони коментували, як їхня країна діяла б при тій ситуації, яка була запропонована експертом.

Наступного дня Ілія Куса зі своєю колегою Лілією Нгуєн провели тренінг-лекцію на тему «Міжнародна інформація».

Тренери розповіли про вплив інформації на суспільство, про те, якою має бути міжнародна інформація, як з нею працювати і як готувати контент для міжнародних видань. "Інформація повинна бути простою, чіткою, легкою, безальтернативною і зрозумілою 14-річному підлітку" (Ілія Куса).

Наприкінці лекції тренери зі слухачами Академії обговорили можливі інформаційні кампанії для кримських татар на міжнародному рівні.

Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, провів тренінг про мистецтво публічних виступів. Спікер розповів про особливості підготовки публічних виступів. Слухачі закріпили теоретичні знання практичними вправами, рольовими завданнями - виступами перед камерою, роботою у форматі інтерв'ю.

Academy of Public Diplomacy for Young Crimean Tatars

Академія публічної дипломатії кримських татар реалізується за підтримки Фонду «Відкрите Суспільство» та Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.