Регіональний Форум "Можливості для молоді: навчання, стажування, волонтерство" | fnst.org

Регіональний Форум "Можливості для молоді: навчання, стажування, волонтерство"

16-18 серпня 2019, Святогірськ | Форум
Events19.08.2019
Молодь Сходу України

З метою поширення досвіду міжнародної мобільності серед молоді східних регіонів 16-18 серпня 2019 року в м. Святогірську Донецької області відбувся ІІ Регіональний Форум "Можливості для молоді: навчання, стажування, волонтерство". Організатори: ГО «Молодь Сходу України» у партнерстві з Представництвом «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні в рамках проекту «Громадянська просвіта молоді на сході України».

Протягом трьох днів 30 учасників віком від 16 до 30 років зі Слов'янська, Краматорська, Покровська, Бахмута, Ізюма працювали з 8 експертами.

Аліна Сорокіна (Донецький обласний дитячо-молодіжний центр, м. Краматорськ) продемонструвала можливості для реалізації молодіжної активності в Україні: державні та регіональні проекти, конкурси, акції та ін.

Ольга Кутиніна (ГО «Initiative.Tolerance. Technology. Art», учасниця обмінів і волонтерських програм EVS, м. Київ) розповідала про можливості мобільності для молоді: куди, коли та як подати заявки на програми обміну та волонтерства.

Тім Бозе та Ігор Мічник з німецької громадської організації DRA ділилися досвідом європейських можливостей для стажування, волонтерства, а також німецьким надбанням розвитку громадянського суспільства та політичного устрою.

Оксана Ступак та Софія Березка (ГО «Молодь Сходу України») інформували про онлайн-ресурси для пошуку можливостей, а також під час роботи в групах створювали власні проекти для пошуку ресурсів через платформи краутфандингу.

Дар'я Пожидаєва (Лінгвістичний Центр Prime time, м. Слов’янськ) поширювала інформацію для молоді про цікаві сайти, додатки, ресурси для вивчення іноземних мов.

Олеся Дмитрієва (Донбаський державний педагогічний університет, м. Слов’янськ) ділилася власним досвідом якісного заповнення заявок на програми обміну, надихаючи учасників не зволікати та спробувати взяти участь у міжнародних програмах.

Також, під час вечірнього Speaking club учасники англійською та німецькою мовами обговорювали актуальні для молоді теми: гендерна рівність, подорожі, політична просвіта та інші.

Всі спікери мотивували, надихали, надавали корисну інформацію. Ольга Кутиніна відзначила: «Навіть якщо ваша англійська не досконала, це не привід не подаватися на програми мобільності, а навпаки може стати поштовхом для поглибленого вивчення мов.»

Олеся Дмитрієва підкреслила: «Мріючи про принца в 16 років я була обрана для річного навчання у Великій Британії, а зараз, коли маю родину та двох діток - не зупиняюся та планую навчання в Гарварді. Мрійте, спробуйте та досягайте своїх цілей!»

Наступний Форум на тему «Молодь та громадські об’єднання» відбудеться у жовтні в м. Краматорську. Слідкуйте за нашими оновленнями!