Робота за стандартами гарантує власну безпеку журналістові | fnst.org

Робота за стандартами гарантує власну безпеку журналістові

Events06.02.2019Академія Української Преси
АУП

Про стандарти професії на семінарі Академії української преси та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу говорили 30-31 січня 2019 року в Одесі.

Ми живемо в епоху постправди, коли збройний конфлікт та війна на сході України руйнують основи держави, наражають на небезпеку тисячі життів. У цей час постає питання дотримання стандартів журналістської професії. Про роль журналіста, дотримання стандартів, забезпечення інформаційних потреб аудиторії говорили під час семінару «Світові стандарти журналістики (в умовах збройних конфліктів)».

Менеджер проектів Фонду Фрідріха Науманна за Свободу Володимир Олійник наголосив на тому, що основне завдання журналістів полягає у дотримання прав людини у доступі на чесну і об’єктивну інформацію. І Фонд робить усе можливе, щоб піднімати журналістські стандарти у матеріалах і наголошувати на їхній важливості.

Для Одеси тема журналістської діяльності, останнім часом дуже актуальна. Безпека журналіста, відповідальність за правду, дотримання вимог професії та реакція журналістської спільноти – стали наріжним каменем дискусії під час семінару. Говорили про те, як правильно висвітлювати військові дії, чи можна діяти під впливом «журналістики відданості». Учасники грали у гру про переговори між різними сторонами конфлікту, намагалися зрозуміти роль медіа у висвітленні конфліктів і припиненні протистояння.

Голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін наголосив, що саме якісна кадрова підготовка журналістів, має поставити крапку в поширеннях неправдивої інформації. «Перевірка інформації має лежати в основі будь-якої журналістської публікації», — зазначив він.

Представники Одеської обласної організації НСЖУ наголошували, що саме творча спілка має регулювати і впливати на журналістів щодо дотримання стандартів. Але не всі погодилися з цією тезою.

«Стати фаховим журналістом можна лише працюючи у професії. І для цього не потрібно ніяких профспілок, бо ця інституція вже давно про минуле. Ніколи не розуміла, для чого вони зараз? Які функції виконують? Яка з них користь? Членкинею НСЖУ не була і не планую, просто не розумію навіщо», — вважає журналістка та продюсерка Жанна Кузнєцова.

Експерти заходу — засновник тижневика «Дзеркало тижня», фундатор Комісії з журналістської етики Володимир Мостовийжурналіст «Gazeta Wyborcza» (Польша), лауреат премії Гран-Пресс «Журналіст року 2014» Пьотр Андрусечкомедіатренер і журналіст, викладач кафедри періодичної преси КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Юричко зауважували, що коли мова йде про інформування населення, стандарти мають бути першочерговими для професії журналіста. А яку спеціальність отримав по закінченню ВНЗ, яку діяльність обрав чи в яких творчих спілках береш участь – вже має не таке першочергове значення. 

Масштабний трирічний спільний проект Академії української преси та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу (за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини) спрямований на підвищення рівня кваліфікації українських журналістів.

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина