Роман Михайлов про участь у семінарі Coalition Building & Strategic Partnership

30 липня - 6 серпня 2017 | Гуммерсбах, Німеччина
Training18.08.2017Роман Михайлов, політична партія "Сила Людей"
IAF

З 30 липня по 6 серпня 2017 року я був учасником семінару «Побудова коаліцій та стратегічне партнерство», що проходив у Навчальному центрі FNF - International Academy for Leadership (IAF) у містечку Гуммерсбах. Подія стала можливою за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні, за що їм окрема подяка!

Я надзвичайно вражений та задоволений проведеним у Академії часом. Захоплює професійний підхід організаторів як у питаннях організації побуту та харчування учасників, так і у предметній підготовці матеріалу. Для мене виявився дуже цікавим новий досвід спілкування з представниками багатьох країн, обмін думками щодо аспектів стратегічного партнерства та питань створення коаліцій у політичній сфері.

IAF

Ми всі дуже різні, кожен у своїй країні, але питання, з якими нам доводиться працювати у контексті розвитку демократичних основ та ліберальних цінностей - дуже схожі.

Роман Михайлов

Базові знання, які представили наші фасилітатори були максимально наближеними до практики, що робить їх ще ціннішими. З нами працювали Вульф Пабст (Wulf Pabst) та  Йоакім Франтц (Joakim Frantz), експерти зі стратегічного планування та політичної комунікації. Особливо зачепили думки Вульфа щодо роботи з волонтерами: він акцентував увагу на тому, що варто ранжувати пропозицію в підтримці у залежності від наявного вільного часу (умовно від хвилини і до цілого дня). Цікавим був приклад із життя Йоакіма, який підтвердив ефективність використання прямих методів комунікації (різноманітні месенджери чи поштові сервіси) зі своїми прихильниками та людьми, які можуть підтримати наші ідеї (ера телевізора та білбордів уже відходить і стає огидною для людей та не достатньо ефективною).

Окрім України та Росії, а також Угорщини і Богарії з європейського континенту, у семінарі брали участь представники з різних континентів, а саме: Африка (Мароко, Малі, Синегал та ПАР), Південна Америка (Аргентина, Коста Ріка, Венесуела та Перу), Азія (Індія, Палестина, Ліван, Тибет, Індонезія, Малайзія, М'янма та Тайланд). Спільним для нас виявилось питання залучення активної частини населення до державотворчих процесів і як наслідок важливості проведення просвітницьких заходів, що сприяли б обізнаності в шляхам подолання суспільно важливих проблем.

Здобутий досвід буде корисним для розвитку діяльності партії «Сила людей» і нам з партійцями є багато про що продискутувати для того, щоб реалізовувати кращі практики у нашій роботі. Ми маємо усвідомлювати, хто може бути нашими стратегічними партнерами та розбудовувати такі стосунки за для пришвидшення досягнення спільних інтересів направлених на розвиток вільної та сильної України.