Семінар з міжнародних стандартів журналістики

16-17 березня 2017 р., Чернігів | Семінар
Events24.03.2017
AUP

16-17 березня 2017 р. Фонд Фрідріха Науманна за Свободу і Академія української преси провели семінар «Світові стандарти журналістики в умовах війни та кризи для журналістів, зокрема з окупованих або прилеглих до них територій». У ньому взяли участь головним чином молоді журналісти і ті, хто бажає стати журналістом у найближчому майбутньому.

Захід показав, що війна на сході України створює абсолютно нову ситуацію для журналістів. Навіть під час війни об'єктивне висвітлення подій залишається конечним. Тому захід зосереджено на тому, як збирати аудіо-інформацію з достовірних джерел, які існують правові та етичні обмеження, а також на ролі журналістів під час воєн і конфліктів.

Після вступного слова у виконанні практиканта ФФН Фелікса Шульца, у якому він представив діяльність Фонду в Україні, експерти донесли до учасників важливість об'єктивної журналістики. Володимир Мостовий, колишній голова Комісії з журналістської етики та співзасновник газети «Дзеркало тижня» коротко сформулював задум семінару простою фразою: «Журналісти мають повідомляти новини, а не погляди».

Американський журналіст Іен Бейтсон поділився своїми знаннями про інвестигативну та інформаційну журналістику і роль журналістики в умовах війни або кризи. Він зазначив, що запит на професійних журналістів має важливе значення в Україні, але молодим фахівцям бракує досвіду і загального знання про таку роботу.

AUP

Учасники підтвердили його думку. Валерія Шарапа сказала, що вона навчилася знаходити аудіо-інформацію і те, що можна вважати достовірним джерелом. Після семінару вона усвідомила, чому професія журналіста є важливою. Вона підкреслила також, що тепер розуміє: важливіше «думати мозком, ніж серцем».

Інша учасниця, Катерина Гнип, була рада можливості дізнатися більше про професію від реальних журналістів та експертів. Їхній досвід і розуміння були корисними для усвідомлення учасниками важливості неупередженого висвітлення подій. Вона сказала, що важко змінити думку після того, як пережив трагічні події, але семінар допоміг їй зрозуміти, чому об'єктивне висвітлення подій має надалі життєво важливе значення. Крім того, вона задавалася питанням, чому уряд не підтримує подібних програм та ініціатив. Тому вона ще більше цінує цей досвід.

Проект підтримується урядом Федеративної Республіки Німеччина. 

AUP