Семінар зі стратегічного планування за участю Анніки Аррас

9-10 грудня 2016, Київ | Семінар
Message13.12.2016
Annika Arras, ALDE

9-10 грудня 2016 року, в рамках співпраці між політичною партією «Громадянська позиція» та Фондом Фрідріха Науманна за Свободу, відбувся семінар зі стратегічного планування за участю Анніки Аррас, директора виборчих кампаній та внутрішніх комунікацій (АЛДЄ, «Естонська партія реформ»), для представників політичної партії «Громадянська позиція».

Загальна кількість учасників семінару була близько 40 осіб. Програма семінару була розрахована на 2 дні. Зі вступним словом виступили Анатолій Гриценко, Голова Координаційної Ради політичної партії «Громадянська позиція» та Володимир Олійник, координатор проекту в Україні та Білорусі Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.

Учасники семінару почали з обговорення нинішньої політичної ситуації в країні та можливих варіантів її розвитку ближчим часом. Потім прозвучали виступи про виклики та проблеми, з якими наразі стикається партія. Проаналізувавши всі виступи, Анніка Аррас вирішила побудувати та провести семінар так, аби надати максимум корисних рекомендацій у вирішенні тих проблем та викликів, які постають перед політичною партією «Громадянська позиція» для стратегічного планування діяльності партії, а також організації та проведення виборчих кампаній через призму свого успішного досвіду та, безумовно, беручи до уваги досить суттєві відмінності законодавства Естонії та України.

Аннікa Аррас невимушено ділилася досвідом «Естонської партії реформ» під час виборчих кампаній різного рівня. «Естонськa партія реформ» виграла три кампанії парламентських виборів поспіль та утримує за собою місце прем'єр-міністра з 2005 року. Вона розповіла про різні нюанси ведення виборчих кампаній, з якими їм прийшлося зіткнутися у своїй роботі.

В ході семінару Анніка Аррас детально зупинилася на різних аспектах ведення виборчих кампаній в Україні, зокрема для політичної партії «Громадянська позиція». Вона наголосила, що найважливішим, з чого варто починати планування виборчої кампанії будь-якого рівня, є проведення соціологічного опитування, аби визначити місцезнаходження свого виборця та його потреби. На цьому має базуватися стратегія ведення кампанії та методи роботи з виборцями. Далі, для концентрації зусиль під час ведення виборчої кампанії має бути проведений відбір пріоритетних областей (районів, міст тощо) – тих, де живуть люди, які підтримують принципи, погляди та цілі партії, та будуть підтримувати партію голосуванням за неї.

Вона також зупинилася на публічних та непублічних аспектах спільного походу на вибори з іншими партіями, плюсах та мінусах передвиборчих коаліцій, пошуку та формуванні списків кандидатів. Потім Анніка пояснила особливості формування правильних та чітких, зрозумілих месиджів кампанії та важливості формуванні команди однодумців, яка здатна привести партію до перемоги на виборах, демонструючи високий рівень професійної підготовки, внутрішніх комунікацій (взаєморозуміння та підтримки всередині команди). Окремо Анніка наголосила, що для досягнення успіху важливо починати працювати над залученням фінансових ресурсів для кампанії задовго до початку виборів, не відкладаючи до офіційного старту виборчої кампанії. І, тільки розуміючи, які реальні кошти є, та на основі соціології, можна побудувати стратегію успішної виборчої кампанії.

Учасники семінару отримали велику кількість цікавої та корисної інформації та багато позитивних емоцій. Всі дуже хотіли би продовжувати брати участь у таких заходах і надалі. Безумовно, отримані знання стануть у нагоді при плануванні та проведенні наступних виборчих кампаній партії.