«Сила Людей» відкрито обговорює зміни та доповнення до програми партії

26 березня – 18 серпня 2017, Кропивницький, Запоріжжя, Дніпро, Первомайськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Харків, Суми, Тростянець | Дискусії
Events21.08.2017
Syla Lyudey

Політична партія «Сила Людей», за підтримки Фонду Фрідріха Науманна, провела 5 тематичних зустрічей та 14 регіональних дискусій в 5-ти різних напрямах: «Комфортна Громада», «Сучасна та якісна освіта», «Від «форми» до реформи правоохоронної системи», «Національна Безпека: від державної безпеки до безпеки людини» та «Розвиток підприємництва та покращення інвестиційного клімату».​ Основна мета заходів: розробити зміни та доповнення до програми політичної партії «Сила Людей», які партійці затвердять на з’їзді. Для цього спочатку організували тематичні зустрічі, під час яких було визначено основні напрями в кожній сфері, а потім провели дискусії у різних містах України.

Партія «Сила Людей» зробила обговорення змін та доповнень до своєї програми шляхом відкритого публічного обговорення. При цьому в регіональних дискусіях ділилися власними ідеями та пропозиціями представники різних сфер: громадського, політичного та державного секторів. Серед учасників були громадські діячі, активісти, експерти, журналісти, блогери, представники різних партій, держслужбовці, представники поліції, прокуратури, суду та інші.

Дискусії у напрямі «Комфортна Громада» проходили у Кропивницькому, Кривому Розі та Рівному. Оскільки ця тема стосується покращення умов проживання людей у містах та проблем, з якими мешканці зіштовхуються щодня: громадський транспорт,  дороги, адміністративні послуги, місцевий бюджет, стан житлового сектору тощо, то обговорення були дуже активними. Особлива увага приділялася ефективним механізмам публічного управління; системі надання високоякісних та доступних публічних послуг; міцним інститутам прямого народовладдя. 

На думку експерта Олександра Слобожана, Україна має великий потенціал розвитку громад і показує найшвидші темпи добровільного об’єднання громад в Європі. Бюджетна децентралізація знизила рівень дотаційності місцевих бюджетів майже на чверть. Для порівняння: до 2014 він постійно становив трохи менше 100%.

Тему «Сучасна та якісна освіта» розглядали в Запоріжжі, Дніпрі та Маріуполі. Цей напрям викликав найбільший ажіотаж серед учасників. Цікаво, що відкритість дискусії привернула увагу учасників освітнього процесу з різних сторін – вчителів, викладачів та студентів. Студенти висловили особливу вдячність організаторам за можливість обговорити та поділитись власними ідеями щодо внесення деяких змін в освітній процес на відкритій публічній дискусії.

Громадська активістка, яка спеціалізується на шкільній освіті зауважила: «Я поки що не в батьківському комітеті, бо зараз комітет ще не виконує свої обов'язки, а просто збирає гроші. Ми почали працювати радше як журналісти. З'ясували, що саме школи зобов'язані робити за законом і у чому саме полягають основні невідповідності. Проблема доступа до інформації, яка просто не викладається на сайті, залишається наразі однією з головних.»

Координатор напряму Петро Андрющенко підвів підсумок проведених дискусій: «Так, діалог був не з простих, але хто сказав, що змінювати систему просто? Це початок конструктивних дій, а не взаємних звинувачень, тому результат буде.»

Дискусії на тему «Від «форми» до реформи правоохоронної системи» організатори провели в Запоріжжі, Мелітополі, Первомайську та Миколаєві і залучили найбільшу кількість учасників. У різних містах про реформу правоохоронної системи дискутували представники  поліції, прокуратури, судів і правозахисних організацій, члени різних партій та зацікавлені темою громадяни.

Учасники активно обговорювали відкриті питання вже з перших хвилин дискусії. Під час презентації попередніх напрацювань, від присутніх лунало чимало критики, але вже під час практичної роботи в малих групах учасники знаходили консенсус у всіх напрямах: досудове слідство, правосуддя, інститут захисту, поліція, прокуратура, державна пенітенціарна система. Всі важливі пропозиції знайшли відображення в фінальному тексті змін та доповнень до програми партії. Таким чином, партія «Сила Людей», отримала проект програмного документу націлений на успішне завершення розпочатої реформи правоохоронної системи.

Денис Тарасов, координатор напряму, який провів найбільшу кількість дикусій в різних регіонах України, резюмував: «Те, що ми з Вами робимо – це дуже актуально! Той спосіб, в який ми готуємо зміни та доповнення до програми - унікальна річ, бо зазвичай партії наймають експертів, які пишуть під вибори популістські програми. Ми ж фактично виконуємо «технічне завдання» громадян України, - якою вони хочуть бачити свою країну, якою повинна бути економіка, освіта, правоохоронна система. Після завершення роботи над програмою, з якою громадяни України делегують нас йти на вибори до парламенту, ми працюватимемо над законопроектами, які дозволять реалізувати нашу спільно напрацьовану програму».

На тему «Національна Безпека: від державної безпеки до безпеки людини» дискутували у м. Харків. Під час зустрічі учасники говорили про відновлення територіальної цілісності, реінтеграцію звільнених територій та ефективну протидію гібридній агресії. Розвиток інститутів, на думку учасників, має забезпечити розвиток нашого суспільства, досягти якого необхідно залученням до розбудови інституцій (політичних партій та громадських організацій) місцевих активістів. Безпека людини, як найвищої цінності, має стати квінтесенцією роботи у всіх напрямках, на це мають бути направлені всі закони – це зазначили учасники під час презентації своїх напрацювань.

Експерт Ігор Семиволос розкрив питання національної безпеки з позиції безпеки людини як свободи людини від страху, від нужди. Під час презентації експерт розповів про досягнуті домовленості, про Безпеку людини і чому це може стати головним чинником розвитку України. При цьому експерт зауважив: «Держава та громада можуть забезпечити сталість розвитку, опірність кризам! Якщо країна розділена різними цінностями, баченням минулого та майбутнього, це потребує величезних ресурсів, щоб забезпечити безпеку».

У результаті зустрічі отримали напрацювання, з яких буде створений проект змін до програми партії «Сила Людей» у сфері національної безпеки, який буде презентований у місцевих організаціях партії.

У м. Суми та м. Запоріжжя за сприяння Фонду, а в Тростянці власними силами місцевої організації партії «Сила людей» та координаторки Світлани Сови,обговорили економічний напрямок «Розвиток підприємництва та покращення інвестиційного клімату».

На зустрічах обговорювали питання розвитку підприємництва та інвестиційного клімату в Україні, приділили увагу таким серйозним темам як прогнозовані умови та податки для бізнесу, розвиток транспортної інфраструктури, кадри для підприємців, стимулювання розвитку пріоритетних галузей і сфер, просування експорту.

«Сила Людей» однією з перших запровадила практику відкритого дискутування при підготовці змін до своєї програми та закликала інші партії писати свої політичні програми та само відкрито. Партія також заявила про готовність партійців «Сили Людей» брати участь в обговоренні їхніх програм.