Соціальна активність молоді Донеччини | fnst.org

Соціальна активність молоді Донеччини

16 червня 2018, Добропілля | Тренінг
Events22.06.2018
Молодь сходу України

У рамках проекту «Громадянська просвіта молоді на Сході України» ГО "Молодь Сходу України" спільно з Представництвом в Україні Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провели 10-й тренінг за 2017-18 роки. Захід став найчисельнішим серед інших із широким охопленням території Добропільської, Покровської, Маріупольської, Білозерської, Родинської, Святогорівської, Олександрівської, Марупольської, Селідовоської громад.

24 учасники з молодіжних центів і громадських організацій, а також активна молодь проаналізували проблеми регіону та шукали власні шляхи їх вирішення із залученням молоді, міської влади, громадськості та бізнесу.

Під час тренінгу з керівником проекту, тренером Оксаною Ступак (ГО «Молодь Сходу України») учасники працювали над аналізом проблем у регіоні, виявленням локальних проблем та планування проектів, а саме формулюванням цілі за системою SMART та визначення завдань проекту.

Разом з Оксаною Іванік (ГО «Інша Освіта») учасники пропрацювали схеми діяльнісного та фінансового планування проекту, а також інструменти комунікації з владою. Тренерка наголосила: «Ми, як громадські активісти, прагнемо досягти співпраці з владою під час реалізації проектів, проте це тернистий шлях, який крок за кроком вимагає нашої спільної роботи з налагодження комунікації. Лише так ми спільними зусиллями зможемо покращити наше середовище.»

Серед ідей майбутніх проектів були наступні: 
• фестиваль здорового способу життя зі спортивними змаганнями, майстер-класами про правильне харчування, йогою, вело-, мотоклубом;
• фестиваль сучасного АРТ-мистецтва, що згуртував би молодь віддалених селищ Донецького регіону для обміну ідеями молодіжних проектів для громад із презентаціями власних досягнень в сучасному мистецтві;
• тренінги з фінансової грамотності для молоді;
• фотоконкурс серед шкіл Добропілля з інсценування українських сучасних творів.

Наступним етапом є підготовка власних проектів учасників, що спрямовані на вирішення локальних проблем громад. Їх презентують під час Форуму соціальної активності молоді в липні 2018 року. Найкращі проекти отримують міні-гранти на реалізацію.