Тетяна Широченко про семінар "Liberals, Property and Environment" | fnst.org

Тетяна Широченко про семінар "Liberals, Property and Environment"

8-20 квітня 2018 | Гуммерсбах, Німеччина
Training10.05.2018Тетяна Широченко, член партії «Громадянська позиція», помічник-консультант народного депутата України
IAF

Іноді ми сумніваємось, щось зробити чи ні, сказати чи ні. Але якщо хочемо щось змінити в собі, у навколишньому середовищі, то необхідно відкинути всі сумніви і зважитись на зміни. 12 днів – насичених новими враженнями, емоціями, знайомствами та спілкуванням. 12 днів, які змінили моє мислення, бачення світу, розуміння глобальних процесів і, навіть по приїзду в Київ, продовжують жити в мені. Як часто ви задумувались, яку воду ви п’єте або про те, яка подальша доля вашого викинутого сміття? А чи задумувались ви про те, що хтось в цей же момент п’є чисту воду, а в когось її взагалі немає, хтось сортує сміття, а хтось в ньому потопає? І де в цьому світі ми, 24 учасники з різних країн світу, зі своїми поглядами, зі своїми традиціями, культурою, релігією, зі «своїми» проблемами, та прагненнями їх вирішити? Із прагненням змінити не лише свою країну, а і весь світ.

Німеччина зустріла тепло і по-весняному. Це тепло було в повітрі, в посмішках організаторів, у маленьких дрібничках – на зразок цукерок у моїй кімнаті. Атмосфера позитиву і тепла – саме такою, запам’ятається назавжди Академія імені Теодора Гойсса і семінар.

IAF

Фасилітатори – Еммануель Мартін та Свен Герст – це саме ті люди, які змогли змінити наші думки погляди і на поняття «викладач», і на сам процес викладання, і на політику, на економіку, на навколишнє середовище, і взагалі на весь світ. Зрозуміти всю суть економіки на прикладі олівця або із захопленням слухати про екоцентризм чи антропоцентризм в екології, тому що це дійсно було цікаво, тому що метод викладання та навчання відкривав можливість зрозуміти всю суть, проаналізувати, обговорити, промоделювати ситуацію, продискутувати, зробити висновки та прогноз на майбутнє.

IAF

Загалом семінар можна поділити на три частини: першу, більш теоретичну, другу – екскурсії та третю – підведення підсумків. У першій частині ми розглянули концепцію приватної власності, приватну та комунальну власність, приватну власність та лібералізм, критику приватної власності, проблеми навколишнього середовища, теорію мальтузіанства.

Надзвичайно захопливою була робота в групах, адже лише тоді, коли сидиш за одним столом з дівчиною із Зімбабве розумієш усі проблеми нестачі води, або експлуатації слонів. А вони вперше чують про видобуток бурштину та негативні наслідки цього для природи. Лише коли працюєш в групах, бачиш, яким глобальним є світ і що проблеми мають вирішуватись теж глобально. Це як попрати кофту, виправши лише один рукав – вся кофта не буде чистою, і ти не зможеш у ній ходити. Лише спільна боротьба із забрудненням і зі змінами клімату може вирішити проблеми. Звичайно, шляхи для кожної держави індивідуальні і повинні враховувати локальний характер, але лише спільними діями можна досягти глобальних змін.

Друга частина семінару – це захоплюючі екскурсії: в Кельн, на фабрику «Remeker cheese farm» та в національний парк у Нідерландах, а також в міста Маастрихт і Аахен. На екологічній фабриці з виготовлення сиру, ми побачили, як людина може жити в гармонії з природою, не знищуючи її, а дбаючи про неї, при цьому розвиваючи сімейну справу з виготовлення сиру, яка передається з покоління в покоління.

Надзвичайно захопливою і незабутньою була подорож у приватний парк в Нідерландах. Там ми насолодилися природою, побачили звірів, почули про особливості парку та фауни в ньому.

Цікавою була екскурсія на завод, де виготовляються електромобілі. Ми на власні очі побачили презентацію моделей e-car, ознайомилися з тим, як працюють 3D-принтери та як завод взаємодіє з університетом.

Після повернення в академію ми підвели підсумки екскурсій, а також розглянули регулювання ринку, концепцію підприємництва та як виглядає ліберальна екологія.

На завершення ми мали прощальну вечерю та вечірку. Завдяки тому, що учасниками семінару були представники різних країн світу – це дало змогу поглибити знання з етнополітики, геополітики. Завдяки спілкуванню з ними я більше дізналася про політичні, економічні та соціальні процеси, що відбуваються у цих державах. Навіть після завершення семінару я і далі продовжую спілкуватися з іншими учасниками в мережі інтернет. Отриманні знання я зможу застосувати в подальшій своїй діяльності, наприклад, розвиваючи Асоціацію альтернативної енергетики в Україні, задля збільшення виробництва зеленої енергетики в Україні, щоб зробити нашу країну екологічно чистішою та енергетично незалежною.

Я від щирого серця хочу подякувати Фонду за можливість взяти участь в семінарі, за збагачення новими враженнями, емоціями, знаннями та друзями.