Тренінг «Як зрозуміло писати про судову та правову реформу»

16-17 лютого 2017, Одеса | Тренінг
Message24.02.2017
How do I write understandably about justice and legal reform?

«Журналіст, навіть в пошуках гарного матеріалу, не має права ставати на бік однієї із сторін судового процесу.»Маркіян Галабала

16-17 лютого 2017 року в Одесі відбувся тренінг «Як зрозуміло писати про судову та правову реформу». Більше двадцяти журналістів з різних медіа України мали можливість обговорити стан проведення судової реформи в Україні, а також розібратися, як правильно висвітлювати судові процеси. Захід організований Академією української преси спільно з Фондом Фрідріха Науманна За Свободу, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

How do I write understandably about justice and legal reform?

Одеса – стратегічний регіон України, де діє величезна кількість різноманітних компаній. Враховуючи політичні та економічні можливості регіону, не дивно, що суди відіграють важливу роль в місцевому житті. Тому, особливості роботи із судами, на що звернути увагу при описі судових процесів, як знайти прогалини в аргументаціях сторін та розкрити тему об’єктивно та цікаво для аудиторії – все це знайшло неабиякий інтерес серед журналістів.

Володимир Олійник, координатор проекту в Україні та Білорусі зазначив: «Реалізація права на свій захист у суді – невід’ємне право кожного українця. Люди не повинні боятися звертатися до суду щодо захисту своїх прав, а журналісти мають робити все, щоб люди знали про ці права та усвідомлювали, що судові процеси відстежують журналісти.»

Валерій Іванов, президент Академії Української Преси погодився із цим твердженням і додав: «Дотримання стандартів професії збільшить довіру населення до ЗМІ, яке, як зазначають соціологічні опитування, катастрофічно падає.»

How do I write understandably about justice and legal reform?

Судово-правова реформа є наріжним каменем усього процесу реформування країни, адже це є змінюванням цілої гілки державної влади. Висвітлення судово-правової реформи ускладнюється браком специфічних знань серед більшості журналістів.

 Адвокат Маркіян Галабала і журналіст та викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Юричко навели приклади прогалин у повсякденній роботі журналістів. Маркіян Галабала підкреслив, що він іноді зустрічає газетні статті, де закони інтерпретуються некоректно і автор робить неправильні висновки. Андрій Юричко повідомив: «Журналісти часто скаржаться на відмову інших суддів коментувати судові рішення, не враховуючи, що кодексом суддівської етики суддям прямо заборонено коментувати рішення своїх колег, які вступили в законну силу.»

“Серед мого кола спілкування мало юристів, які могли б допомогти мені розібратися в усіх юридичних тонкощах при написанні матеріалів про судові процеси, тому я шукав практичні поради, – зазначив учасник тренінгу, журналіст Сергій Чернявський. – Крім того, мені було важливо дізнатися щодо інформаційних запитів, як правильно подавати, куди відправляти, що робити, якщо вони ігноруються. Ці відповіді я отримав».

Масштабний трирічний спільний проект Академії української преси та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу (за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини), спрямований на підвищення рівня кваліфікації українських журналістів.

How do I write understandably about justice and legal reform?