У Рівному навчали бути відповідальними лідерами та політиками | fnst.org

У Рівному навчали бути відповідальними лідерами та політиками

24-26 травня 2019, м. Рівне | Семінар
Events29.05.2019
Школа відповідального політика

У місті Рівному з 24 по 26 травня відбувся семінар «Школа відповідального політика», на якому учасники практикували принципи відповідального лідерства, комунікації, командотворення та управління, вчилися протидіяти популізму, будувати свій імідж, ефективно використовувати ресурси громади та дізналися про принципи етичної поведінки.

Учасниками семінару стали молоді політики, активісти, співробітники органів місцевого самоврядування та молодь зі всіх куточків України.

Лекції були підкріплені практичними завданнями, в ході яких учасники розбирали на конкретних прикладах, як стати лідером, який поведе за собою команду, як відрізняти популізм від реальних обіцянок та вчилися писати стратегічний план розвитку міста.

Юристка Центру «Ейдос» Гюнель Бабакішієва розповіла про принципи етичної поведінки, врегулювання конфлікту інтересів та поділилася основоположними принципами, на які має орієнтуватися відповідальний політик, працюючи зі своєю аудиторією. «Депутат – це обличчя людей, які його вибрали. Відповідальний політик має поводити себе так, щоб виборцям не було за нього соромно», – зазначила вона.

Школа відповідального політика

Разом із проректором науково-педагогічної та навчальної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (РОІППО) В’ячеславом Долідом говорили про цінності, як базовий фундамент мотивації, що формують нашу стратегію життя, поведінку та світогляд. Також розбирали розподіл країн за номінальним розміром ВВП та за рівнем ВВП на душу населення. «Поки в Україні не буде продукції з високою доданою вартістю (наприклад: свого Iphone), ми приречені збоку дивитися на топ-30 країн», – прогнозує він.

Керівник відділу комунікацій Міжнародного фонду «Відродження» Сашко Кульчицький розповів про відповідальну комунікацію та політичний популізм. «Запит на популізм виникає у разі, коли існує економічна нерівність та незахищеність. Чим більша нерівність у суспільстві, соціальне розшарування, тим більша ймовірність виникнення популізму», – пояснив експерт.

Виконавчий директор Центру «Ейдос» Ольга Будник навчала командотворенню, розповіла про те, яким має буде лідер, аби вести за собою команду та розбирала з учасниками ситуаційні завдання по роботі в команді. «Лідер – це команда, створюйте клімат довіри та допомагайте іншим зростати», – закликає вона.

Менеджер із комунікацій Центру «Ейдос» Анастасія Голуб проговорила із учасниками про те, як достукатися до свого виборця і навчила створювати вдалий комунікаційний портрет. «Говоріть з виборцями їхньою мовою та трансформуйтеся для кожної цільової аудиторії», – радить вона.

Експерт відділу бюджетної політики Центру «Ейдос» Катерина Багацька пояснила, як правильно використовувати ресурси громади і наголосила на важливості відповідального ставлення до сплати податків. «Сплачуючи податки особисто, людина більш свідомо  ставиться до того, куди йдуть її гроші, запитує у депутатів, чому не відремонтована дорога, не побудований дитячий майданчик тощо», – пояснює Багацька.

Експерт зі стратегічного планування, генеральний директор «Рівне-Авто» Ігор Кречкевич навчав учасників розробляти візію, місію та цілі стратегії міста на основі SWOT-аналізу. «Стратегія – це частина роботи хорошого лідера, а реалізація – це частина роботи менеджера», – зауважив він.

Учасники відзначили високий рівень організації заходу та наголосили, що отримані знання дозволять їм під іншим кутом зору розглянути роль та функції політика і допоможуть стати реальним лідером для своєї громади або ж у своїй сфері діяльності.

Семінар організований Центром «Ейдос» спільно з Представництвом «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.