В Ізмаїлі обговорили можливості та технології взаємодії місцевих громад та влади

30 липня - 4 серпня 2017 | Літня Школа Самоврядування 2017: «Взаємодія на рівні місцевої громади: можливості, виклики, технології»
Events10.08.2017
Cehrin

Обговорити взаємодію влади та організацій громадянського суспільства на місцях, застосування нових електронних інструментів, популяризацію партисипації в Україні – головні теми Літньої школи самоврядування, на яку в Ізмаїл з’їхались більше 20-ти представників громадських організацій та депутатів з південних областей України.

Головний меседж експерта Інституту політичної освіти Олександра Солонтая до учасників - важливо розуміти відмінність між громадськими організаціями та політичними об’єднаннями. Часто в Україні ці питання підміняються і це приводить до того, що представники ГО не відстоюють різні інтереси представників громад, а просто критикують роботу влади.

Відтак, Олександр Солонтай пропрацював з учасниками Школи механізми потрапляння громадськості у виконкоми міст чи адміністрацій, де представники ГО можуть відстоювати свої інтереси; як співпрацювати з постійними депутатськими комісіями та які питання виконком міста має погоджувати з громадою.

Директор освітніх програм ЦеГрІн Олег Конотопцев розповів про псевдогромадські організації в Україні - ГО, які насправді висловлюють або захищають інтереси інституцій, які не представляють громадянське суспільство (“третій сектор”). Особливостями таких фіктивних ГО в Україні є імітація широкої народної підтримки дій влади у вигляді масових заходів, нейтралізація незалежної громадської активності у складі консультативних інституцій при органах влади; додаткові можливості для участі несумлінних політиків у виборчому процесі; додаткові можливості для інформаційного впливу, агітації та пропаганди; додатковий доступ до бюджетних коштів.

Олег Конотопцев аргументував шкоду від діяльності таких псевдо громадських організацій та показав як можна виявити такі організації - визначити засновників НУО, з'ясувати джерела фінансування, а також промоніторити суспільну активність НУО.

Сергій Карелін, експерт програми EGAP наснажив можливостями е-демократії в Україні. До прикладу, розробляється портал animal-id.info, що дає можливість вирішення проблем з обліком тварин в місті, їх вакцинацією та проблем з безпритульними тваринами. Сервіс Е-мова передбачає комплексний підхід до вивчення української мови онлайн та надання можливості вдосконалювати українську українцям на окупованих територіях, російськомовним українцям, українцям закордоном, а також іноземцям. Буквоїд - інтерактивний портал та мобільні додатки для якісної дошкільної освіти дитини. Усе це, на думку спікера, дозволяє впорядковувати різні процеси у місті, підвищувати якісь роботи та вводити прості правила.

Сергій Карелін показав новий дизайн і можливості платформи для інструменту Бюджету участі. Зокрема, відтепер на платформі автори зможуть розміщувати промоційні матеріали по своєму проекту.

Добрим вірусом, що шириться Україною, назвав інструмент Бюджету участі Сергій Лобойко, експерт Центру Розвитку Інновацій НаУКМА. Одним з останніх новацій є прийняття Бюджету участі на рівні області – Полтавської. Загалом, вже більше 70ти міст долучились до цього інструменту, десятки міст – у процесі долучення.

За результатами Школи у кількох містах – Кам’янське та Пирятин - запровадять Бюджети участі, інші учасники мають намір скористатись е-інструментами для покращення життя у своїй містах.

Школа тривала з 30 липня по 4 серпня у місті Ізмаїл Одеської області.

Організатор Літньої школи самоврядування - ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.