Від національної візії до локальних справ

29-30 жовтня 2016, Київ | Форум
Message04.11.2016
Форум "Сила людей"

Вихідні 29-30 жовтня були надзвичайно насиченими для учасників «Форуму місцевого самоврядування «Сили людей» (Київ, Royal Congress Hotel). Захід, що вже стає для партії традиційним, об'єднав понад 100 голів і депутатів місцевих рад та їхніх помічників з Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Одеської, Львівської, Кіровоградської, Запорізької, Житомирської, Вінницької, Рівненської областей.

Метою Форуму окрім обов’язкового навчання і налагодження співпраці став обмін набутими за рік після виборів успішними практиками і досвідом використання нових інструментів відкритості.

Із потужним посилом до плідної роботи відкривали Форум «Сили людей»  і поділилися власними враженнями, переживаннями та порадами  Голова Політради ПП «Сила людей», міський голова м. Тростянець Юрій Бова, координатор проектів представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусії  Максим Колєсников та член ПП «Сила людей», народний депутат України Наталія Веселова.

Професійні спікери змогли якнайкраще розкрити потенціал учасників, пропонуючи їм нові бачення та напрямки роботи. Учасник «Несторівської групи», керуючий партнер експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький зауважив: «Навіть від одного активіста залежить розвиток села, селища чи навіть малого міста, а як наслідок – і України». Він також звернув увагу депутатів на регулювання місцевих процесів: «Щоб правила працювали, вони повинні бути сформовані цією спільнотою. Якщо ж вони нав’язуються ззовні без попередньої комунікації, то середовище захищається корупцією від цих правил».

Голова «Центру розвитку української культури та самоорганізації» Тарас Плахтій модерував групову роботу з обміну успішними практиками в гуманітарній, правоохоронній сферах, управлінні комунальним майном, землею та з інших питань, виразно наголошуючи: «Якщо Партія хоче будувати в державі демократичну систему, то сама повинна мати демократичну структуру.»

Юрій Бова розповів про свій досвід 12-річного управліня містом та унікальні для країни практичні досягнення. На його думку, починати потрібно зі стратегічного планування розвитку міста – це допомагає визначити напрямки роботи та ефективно використовувати наявні ресурси незалежно від їхніх розмірів. Найбільш важливими в роботі з інвесторами Юрій називає взаєморозуміння та довіру. Але головним все ж є думати про людей – для місцевої влади ця формула включає 3 речі: «Де я працюю. Де я живу. Де я відпочиваю».

Через рік після обрання депутати зобов’язані звітувати перед виборцями – про це та багато іншого учасники дізналися від керівника програми практичної політики Інституту Політичної Освіти Олександра Солонтая.  Він звернув увагу на відмінність інформування виборців і звіту обранця, описав кращі практики організації звітування, розповів про механізм відкликання депутата чи місцевого голови відповідно до чинного законодавства.

Голова Центру Громадянських Ініціатив, депутат IV скликання міської ради Львова Віталій Загайний розповів про свій досвід у роботі з бюджетами участі, що передбачають співфінансування місцевих ініціатив громадою і владою. Такі проекти ефективні, економічні та найбільше цінуються мешканцями, адже вони безпосередньо вкладють у них власні кошти й зусилля.

Депутат Закарпатської обласної ради V та VII скликань, експерт ІПО Андрій Шекета на прикладах і власному досвіді розкрив механізми руху місцевих обранців від визначення проблеми до її вирішення з допомогою законних інструментів. Запорукою роботи депутата є не поданий і проголосований  проект рішення, а внесення змін до бюджету, планів виконання та контроль за якістю робіт.

Член Національної спілки журналістів України, депутат III-VII скликань міської ради м. Новий Розділ Львівської області Анатолій Шалаєв зауважив, що саме правильна комунікація з громадою є запорукою довіри та ефективної спільної роботи.

Показником успішності Форуму є, безперечно, враження учасників:

«Цікаві та актуальні теми, які досі, на мою думку, не обговорювалися та не виносилися на розгляд іншими політичними силами, відкриття багатьох важелів впливу громади на депутатів і навпаки. Та насамкінець: тільки постійний саморозвиток і вдосконалення знань дають розумне політичне бачення ситуації в країні та мету, яку наша команда поставила перед собою!»

Вадим Рожук, м. Козятин Вінницької області

«Незважаючи на дуже інтенсивний графік роботи на подібних заходах «Сили людей», я просто відпочиваю душею під час таких зустрічей, отримую масу задоволення від спілкування й обміну досвідом з однодумцями, яким небайдужа доля країни. Я справді отримав багато нових вражень та ідей, які з командою «Сили людей» міста Вараш намагатимуся впровадити вдома.

Учергове варто відзначити і роботу навчального центру «Сили Людей» та координатора Дмитра Купири. Як завжди, якісний добір спікерів і тем. Вони були надзвичайно цікаві та дуже актуальні для роботи місцевих організацій».

Ігор Саворона, м. Вараш Рівненської області

«Форум місцевого самоврядування «Сили людей» організований Навчальним Центром «Сили людей» за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусі.