Відгук Дмитра Купири про участь у Молодіжному Форумі Лібералів у м. Берлін

7-8 грудня 2016, Берлін | Форум
Message14.12.2016
Відгук Дмитра Купири, представника партії «Сила людей» про участь у Молодіжному Форумі Лібералів у м. Берлін

На запрошення Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусії мав нагоду 7-8 грудня бути учасником Молодіжного Форуму Лібералів, який відбувався у м. Берлін, Німеччина.

У перший день заходу мав унікальну нагоду познайомитися з молодими лібералами з усього світу, адже нас було понад 140 учасників з усіх континентів. Питаннями для обговорення першого дня було протистояння популізму та раціоналізму. І в цьому контексті референдум у Нідерландах про Асоціацію України та ЄС стали наріжним каменем обговорення у моїй групі. Радісно, що разом з колегами дійшли думки, що донесення ідей до населення, широка дискусія, та діалог є важливими інструментами нашої роботи, нехтування цим стримує розвиток відносин між державами та підвищення добробуту громадян.

Продовження заходу другого дня відзначилося можливістю спілкування з Президентом Федеративної Республіки Німеччина Йоахімом Ґауком та лідерами ліберальних політичних партій з багатьох країн ЄС, які були тотожні у позиції свободи розвитку ринку, верховенства прав людини та єдності країн для вирішення глобальних економічних та безпекових  викликів. Особливим для мене був виступ лідера ліберальної партії Польщі Ришарда Петру у якому він зауважив, що саме Україна зараз захищає Європу та закликав європейські держави стати друзями для України.

Окремо відзначу професійну роботу усієї команди Фонду Фрідріха Науманна за Свободу, яка на високому рівні організувала Форум важливий для розвитку та просування ліберальної ідеї у світі.

Дмитро Купира, представник партії "Сила людей"