Відгук Ірини Побідаш, учасниці програми «Європейська жіноча академія»

Березень-серпень 2016, Естонія, Грузія | European Women's Academy
Message27.10.2016Ірина Побідаш, партія "Громадянська позиція"
European Women's Academy

В серпні фінішувала навчальна програма для жінок-лідерів «Європейська жіноча академія» («European Women's Academy»(EWA).

«Європейська жіноча академія» працювала з березня по серпень. Складалася із трьох навчальних сесій (перша і друга пройшли в Естонії, третя - в Грузії) та роботи онлайн у міжсесійний період.

Взяти участь у конкурсі могли жінки-лідери, які мають досвід переможних кампаній, з  ліберальних партій усієї Європи, в країнах яких протягом наступних двох років будуть загальнодержавні чи місцеві вибори. 

Понад сто жінок брали участь у конкурсі для отримання можливості навчатись у EWA. До числа 15 переможниць потрапила і представниця України Ірина Побідаш. Ірина взяла участь у конкурсі, як представниця політичної партії «Громадянська позиція» за сприяння Фонду Фрідріха Наумана. Вона вже тричі перемагала на виборах депутатів Вишгородської районної ради Київської області, була головою Вишгородської районної ради V скликання.  Разом з нею навчались активні жінки-лідери із Ірландії, Німеччини, Австрії, Швеції, Словаччини, Грузії, Литви, Естонії та Великої Британії.

Програма навчання була розділена на три сесії, кожна з яких охоплювала одну з тем, що стосуються побудови політичної кар'єри і виборчої кампанії.

Перша сесія включала в себе теоретичні і практичні заняття, що стосувались цінностей, цілей і стратегії у політичній діяльності та виборчій кампанії. Друга – побудови іміджу. На третій увага була сконцентрована на інструментах і тактиці виборчої кампанії.

Але найцікавіше – це підбір тренерів, коучів та гостей. Майстер-класи, навчальні візити, незабутні вечері із політиками найвищого ґатунку, походи, несподівані сюрпризи, неймовірно красиві пейзажі зробили навчання сповненим незабутніми емоціями, веселим і по-домашньому затишним.

Серед тем, які були опрацьовані під час «Європейської жіночої академії» можна виділити наступні:

- Як встановити цілі в політиці? 

- Порівняння військових і політичних стратегій.

- Побудова особистого бренду.

- Зв'язки із засобами масової інформації та кризові комунікації.

- Публічні виступи.

- День на телестудії.

- Зустріч з стилістом, фотографом і графічним конструктором.

- Планування кампанії.

- Побудова команди та інші. 

З першої і до останньої хвилини з жінками-учасницями програми була директор проекту EWA Анніка Аррас. Вона має колосальний досвід організації і проведення виборчих кампаній трьох парламентських виборів, трьох місцевих і трьох до Європейського парламенту, а також організаційно-партійної роботи між кампаніями. 

Партія реформ Естонії, представницею якої є А. Аррас, виграла три парламентські виборчі кампанії поспіль і має місце прем'єр-міністра з 2005 року.

Останні кілька років А. Аррас співпрацює з Альянсом лібералів та демократів Європи (ALDE), її тематика – підвищення потенціалу агітації в інших європейських країнах, таких як Молдова, Грузія і т.д.

А. Аррас надала учасницям інформацію про базову теорію брендингу, збагачену різними тематичними дослідженнями політичних брендів. 

З першої сесії найбільш цікавою була зустріч з Мариною Кальюранд – естонським дипломатом, державним діячем, міністром закордонних справ Естонії з 16 липня 2015 року по 12 вересня 2016 року (у березні 2016 року вона була чинним міністром), в різний час послом Естонії в США, Мексиці, Канаді, Російській Федерації та Ізраїлі.

Надзвичайно цікаво було почути про її досвід спілкування з провідними світовими лідерами.

Друга сесія була сповнена незабутніми майстер класами, зустрічами, практичними заняттями. Але найяскравішим спогадом, родзинкою не лише другої сесії, а й всього проекту, була вечеря з молодим харизматичним Прем’єр-міністром Естонії Тааві Рийвасом - під час навимушеного спілкування у учасниць була можливість отримати відповіді на питання, які їх цікавили. 

Оскільки проти успішних політиків опоненти часто застосовують технології чорного піару, всі з надзвичайною цікавістю сприйняли розповідь депутата Естонського парламенту, екс-міністра навколишнього середовища та екс-міністра закордонних справ Естонії Кейт Пентус-Росіманнус. Протягом останніх трьох років вона боролась із важким особистим скандалом, який пов’язаний із її батьком та чоловіком. Кейт розповідала про свої переживання і радила, як боротися із лавиною суспільних нападів та осудів, як це пережити і витримати.

Третя серпнева сесія пройшла у оточенні гір неймовірно гарного грузинського містечка Казбегі у розпал виборчої кампанії до парламенту Грузії. 

Цікавою і незабутньою стала зустріч із одним із засновників грузинської партії «Вільні демократи», членом парламенту Грузії, членом Делегації Парламентської асамблеї Ради Європи та Парламентської асамблеї НАТО Іраклі Чіковані. Він розповів про особливості його виборчих кампаній та політичної діяльності. Завершилась ця зустріч знайомством із грузинською національною кухнею.        

Протягом усього часу учасниці отримували і виконували безліч складних завдань. Фінальним акордом були виступи всіх учасниць EWA із промовами. Спочатку була коротка вступна частина англійською, а потім спічі рідними мовами. Після аналізу всіх виступів відбулось урочисте вручення дипломів про успішне завершення «Європейської жіночої академії». Прощалися жінки-лідери з надією ще багато разів зустрітись на різноманітних заходах, які організовує ALDE. 

Вже після завершення навчання кілька учасниць взяли участь у виборчих кампаніях у своїх країнах. Отримані в EWA знання дали їм можливість обрати найефективніші методи донесення інформації про себе і свою команду до виборців. За такий короткий час вже кілька випускниць академії стали парламентарями та депутатами у своїх країнах та містах.

European Women's Academy

Впевнені, що отримані Іриною Побідаш знання і новий досвід, допоможуть партії «Громадянська позиція» отримувати ще суттєвіші перемоги на виборах усіх рівнів, застосувавши найкращий досвід своїх європейських партнерів та визнавши свої помилки. Є відчуття, що «Громадянська позиція» вже не сама, а має поруч міцне дружнє плече, руку підтримки і величезний позитивний досвід переможних кампаній надійних партнерів. А помноживши це все на власні успіхи, незаплямовану репутацію та величезне бажання зробити Україну країною щасливих людей, розуміємо, що успіх невідворотній!