Використання інформаційних технологій для ефективної антикорупційної діяльності

21 жовтня 2016, Київ | Семінар
Message27.10.2016
Використання інформаційних технологій для здійснення ефективної антикорупційної діяльності

Правильне використання інформаційних технологій може значно спростити та зробити ефективнішою антикорупційну діяльність. Саме цьому вчилися 32 громадських активістів під часу семінару, організованогоTransparency International Україна, Антикорупційним штабом та центром ACREC, за підтримки Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Протягом дня антикорупційні активісти з Києва та регіонів навчалися працювати з реєстрами відкритих даних Big Data, моніторинговими інструментами prozorro, e-data тощо.

Під час антикорупційної роботи активісти використовують відкриті дані - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Основні джерела відкритих даних в Україні та світі: 

«Дані з цих сайтів будь-яка особа може вільно використовувати в будь-якому вигляді: копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, але з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації», - розповіла експерт з урядування Transparency International Україна Олеся Архипська.

Координатор проекту Фонду Максим Колєсников та голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов привітали учасників та побажали створювати якнайбільше антикорупційних кейсів на основі даних та фактів, адже чим більше буде відомих прикладів, тим легше впливати на змінення державної та місцевої політики.

За матеріалами Transparency International Ukraine: http://ti-ukraine.org/news/oficial/6419.html