Ювілейний Форум Мережі вільних місцевих політиків: як це було

16-18 вересня 2016, Львів | Форум
Message26.09.2016
Ювілейний Форум Мережі вільних місцевих політиків: як це було

У Львові 16-18 вересня 2016 р. проходив Десятий Форум Мережі вільних місцевих політиків. Темою для ювілейного форуму обрали «Енергоефективність на муніципальному рівні». Мета заходу – розкрити питання щодо наявних та можливих заходів енергозбереження та енергоефективності, які можуть бути реалізованими на комунальному рівні. Учасниками форуму стали представники фактично зі всієї України:  Львівська, Харківська, Хмельницька, Миколаївська, Київська, Одеська, Кіровоградська, Волинська області.

Ювілейний Форум Мережі вільних місцевих політиків: як це було

Перший день учасники форуму провели у м. Жовква. Тут неабиякий досвід у сфері енергозбереження. Візит розпочався із зустрічі з міським головою Петром Вихопнем та його презентацією  на тему: «Український досвід впровадження енергоефективних заходів на комунальному рівні». Місто вже реалізувало кілька проектів з енергозбереження та ще деякі є в процесі реалізації. Після зустрічі учасники відвідали об'єкти, де вже впровадженні заходи щодо енергозбереження,  зокрема, комунальну котельню, школу з класом "Енергоефективних технологій", Дошкільний навчальний заклад №1.

Energy Efficiency at the Local Level

Разом з тим це є більше заслугою міського голови, якому вдалося переконати іноземних донорів надати підтримку саме Жовкві. Усі згадані роботи виконані практично тільки за кошти цих донорів. Власний вклад міста міг би бути й більш суттєвим. Цю думку висловили й учасники Форуму.

Також учасники завітали на завод компанії «Ензим», що перший в Україні і поки що єдиний у її західній частині створив систему виробництва біогазу на своїй території. Учасникам представили енергоменеджмент заводу. Їм розповіли про енергоефективні заходи, які впроваджені на підприємстві, та представили комплекс очисних споруд, біогазову установку та інші об’єкти.

Цей об’єкт викликав найбільший інтерес відвідувачів. Його можна вважати показовим проектом. Учасники побачили чудовий приклад приватно-публічного партнерства. Підприємство інвестувало 6 млн. гривень у міське каналізаційне господарство Львова, значною мірою спрявши вирішенню багаторічної гострої проблеми чистоти повітря у місті. Крім того компанія інвестувала 11,5 млн. євро в очищення стічних вод.

Другий день Форуму відбувався вже у традиційному форматі – лекції і презентації від найдосвідченіших українських експертів – Святослава Павлюка  та Христини Пак. Говорили про енергоефективність територіальних громад та залучення фінансів для впровадження заходів по енергозбереженню. Практичним завданням для учасників форуму була розробка плану енергоефективності для їхніх міст. Гостями Х Форуму МВМП були Андрій Москаленко – заступник Львівського міського голови з питань розвитку та Руслан Кулик – комерційний директор ТОВ «ПВФ Електросвіт».

Третій день  ювілейного форуму пройшов у співпраці із партнером заходу European Liberal Forum, У Великій сесійній залі Львівської міськради провели дискусію на тему: «Енергоефективність на муніципальному рівні». Серед  доповідачів були:

Кнуд Андерсен, експерт з питань довкілля, змін клімату та енергетичної політики, кол. член Комітету регіонів ALDE, екс-президент регіону Борнгольм, Данія

Ґреґор Перич, віце-мер прибережного муніципалітету Ізола, Словенія

Володимир Омельченко, експерт Центру Разумкова, Київ

Андрій Кирчів, виконавчий директор АЕЕМУ, Львів

Ірина Кулинич, директор департаменту Львівської МР, Львів

Модератор– Віктор Андрусів, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, Київ.

Усі учасники отримали позитивні враження, про що вони говорили у своїх виступах на підбитті підсумків після завершення дискусії.

Організатором Форуму виступив «Центр Громадянських Ініціатив» за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Більше фото на нашій Facebook сторінці.