Захист прав людини в Криму через сталий розвиток публічної дипломатії | fnst.org

Захист прав людини в Криму через сталий розвиток публічної дипломатії

III Академія публічної дипломатії кримських татар
Events31.10.2019Кримськотатарський Ресурсний Центр
III Академія публічної дипломатії кримських татар

4-6 жовтня в Києві відбулася III Академія публічної дипломатії кримських татар в рамках реалізації проєкту «Захист прав людини в Криму через сталий розвиток публічної дипломатії». В рамках третьої Академії учасники обговорили такі теми: міжнародні організації та органи у народній дипломатії, практика міжнародних механізмів захисту прав людини, мистецтво публічного виступу, Україна у світовій політиці, Близький Схід на сцені та за лаштунками, глобальна політика: основні тренди і місце Криму.

20 публічних активістів навчалися в Академії для інформування міжнародної громадськості про порушення прав людини в Криму і репресії щодо корінного кримськотатарського народу. Третя Академія складалася з 3-х денного семінару. 

Борис Бабін, професор, доктор юридичних наук розповів слухачам Академії про міжнародні організації, такі як ООН, ОБСЄ і Рада Європи. Він підкреслив, що це саме ті організації, з якими повинні співпрацювати правозахисники для досягнення тих чи інших цілей. Бабін навів як приклад Декларацію прав корінних народів, що перебувала в розробці 20 років, але завдяки наполегливості, документ був прийнятий.

Академія публічної дипломатії кримських татар

Міжнародні відносини базуються на принципах взаємності та співпраці. Міжнародні організації - це питання постійної активності. 

Борис Бабін, професор, доктор юридичних наук

Також Борис Бабін розповів про міжнародні механізми захисту прав людини і як вони працюють. Особливу значущість він надав Європейському суду з прав людини та Комітету з прав людини Організації Об'єднаних Націй. Спікер зазначив, що Європейський суд відклав кримські справи, хоча політичні справи намагається розглядати детально. Слухачі Академії були ознайомлені зі статтями Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Глава правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв ознайомив слухачів з теорією мистецтва публічного виступу. Спікер розповів про особливості підготовки публічних виступів. Слухачі закріпили теоретичні знання практичними вправами, рольовими завданнями - виступами перед камерою, роботою в форматі інтерв'ю.

Тренер ознайомив учасників з видами виступів, а також підкреслив, що для того щоб ефективно виглядати за трибуною, потрібно звертати увагу на три основні складові: зорове сприйняття, ораторська манера і зміст промови.

Гостем другого дня Академії став Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він привітав учасників, організаторів та зазначив: "Академія публічної дипломатії кримських татар - це один з майданчиків, де відбувається об'єднання Криму з материковою Україною".

Світлана Андрющенко - д.п.н., доцент Київського Інституту Міжнародних Відносин, розповіла учасникам Академії про світову політику в цілому, місце України в ній, про світових лідерів, таких як США, провідні країни ЄС, Китай, РФ, і про наявні проблеми в цих країнах. Спікерка розповіла чому ж україно-російський конфлікт є важливим для Європи, і зазначила, що "українське, а також кримське питання не є центральним, але точно наскрізним в порядку денному світової політики".

Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса ознайомив слухачів Академії з особливостями і специфікою Близького Сходу. Зокрема, з роллю глобальних гравців на Близькому Сході - США, Європейського Союзу, Китаю і Росії. За словами експерта, причиною постійної нестабільності на Близькому Сході є відсутність регіонального лідера і протилежність інтересів глобальних гравців.

Він розповів про Саудівську Аравію та Іран, як про країни, які борються за регіональний вплив, і про те хто кого підтримує в даній ситуації. Говорячи про Туреччину, спікер зазначив, що ця держава все ж є окремим гравцем, але у неї немає свого блоку країн-підтримки, як у Саудівській Аравії та Ірану.

Експерт також розповів про помилки  в зовнішній політиці України:

1. Помилка сприйняття.

2. Помилка комунікації.

3. Помилка дії.

За словами спікера, національна ідея, культура, національні інтереси, "функціонал" - це основа успішності держави, але, на жаль, Україна ще не прийшла до відповідей на ці питання.

На закритті ІІІ Академії публічної дипломатії кримських татар Ескендер Барієв, Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру  висловив надію на подальшу співпрацю з випускниками Академії, в тому числі в розвитку Міжнародного руху за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA.

Академія публічної дипломатії кримських татар