Захист прав людини в Криму шляхом сталого розвитку публічної дипломатії

12-14.05.; 30.06 - 02.07.2017, Київ | Академія Публічної Дипломатії
Events17.07.2017
Академія Публічної Дипломатії

12 травня 2017 в Києві стартувала робота Академії Публічної Дипломатії Кримських татар в рамках проекту «Захист прав людини в Криму через сталий розвиток публічної дипломатії». Метою даного проекту є підготовка 20 потенційних публічних дипломатів кримськотатарського народу для інформування міжнародної спільноти про порушення прав людини в Криму і репресії щодо корінного кримськотатарського народу.

Перша сесія Академії Публічної Дипломатії Кримських татар

Перша сесія Академії відбулася у форматі 3-денного семінару. Спікерами сесії виступили дипломати, юристи та політики України. Борис Бабін, д.ю.н., професор, експерт КТРЦ розповів учасникам академії про поняття, принципи і джерела міжнародного права, міжнародні договори і відмінності в роботі дипломата і юриста-міжнародника.

Андрій Праведник, в.о. директора Департаменту міжнародних організацій МЗС України ознайомив слухачів Академії з поняттями і видами дипломатії, роллю міжнародних організацій в системі міжнародних відносин. Спікер докладно розповів про діяльність та структуру ООН, ОБСЄ і Ради Європи роль і місце ОБСЄ, ПАРЄ в системі міжнародних відносин, провів паралелі і вказав на відмінності в роботі цих організацій. Також тренер розповів про сприйняття України як держави на міжнародному рівні.

Д-р Володимир Олійник, менеджер проекту Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусі розповів про діяльність політичних фондів у Німеччині, зокрема про Фонд Фрідріха Науманна. Місією фонду, за словами спікера, є політична освіта, заснована на ідеях лібералізму. Спікер розповів про історію, напрями та джерела фінансування Фонду Фрідріха Науманна.

Слухачів академії навчали створенню іміджу та мистецтву ведення переговорів. У своєму виступі Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, Голова правління КТРЦ розповів учасникам Академії про соціальний і політичний імідж. Під час занять учасники працювали в групах над створенням соціального портрета кримських татар і виступили з презентацією своїх проектів.

З майбутніми публічними дипломатами Ескендер Барієв обговорив імідж кримськотатарського народу і механізми його покращення, а також розповів слухачам Академії наскільки важливо працювати над формуванням позитивного іміджу народу на міжнародному рівні. На наступних сесіях учасники працюватимуть над розробкою рекомендацій їх реалізацією і формуванням позитивного іміджу для кримськотатарського народу шляхом налагодження контактів та співпраці з міжнародними партнерами.

Вадим Трюхан, голова правління ГО «Європейський рух України» розповів учасникам академії про мистецтво ведення переговорів і розкрив секрети досягнення успіху в даному виді комунікації. Лектор розповів про цілі, типи і наслідки переговорів. В ході обговорення теми ознайомив учасників з процесом планування, етапами і правилами ведення переговорів. За словами спікера важливу роль в процесі переговорів грає раціональність, розуміння, спілкування, достовірність і тон переговорів.

Наприкінці 1-го засідання учасники академії отримали домашнє завдання, яке вони повинні підготувати до наступної сесії:

1) Напишіть одну історію (1,5-2 сторінки) про порушення прав людини в Криму.

2) Провести SWOT-аналіз: а) написати 10 переваг кримськотатарського народу; б) 10 недоліків; в) 10 можливостей; г) 10 загроз.

3) Учасники повинні вибрати групу, яку вони бажають (Північна Америка, Азія, Близький Схід), які будуть працювати в майбутньому в певному напрямку відповідно до географічних і тематичних принципів.

Під час закриття першої сесії Академія Публічної Дипломатії Кримських татар Ескендер Барієв підкреслив: «Гарним індикатором ефективності роботи нашої Академії буде збільшення кола друзів кримськотатарського народу, Криму і України в цілому».

Друга сесія Академії Публічної Дипломатії Кримських татар

З 30 червня до 2 липня в Києві відбулася друга сесія Академії Публічної Дипломатії кримськотатарського народу. На порядку денному другої сесії обговорювалися такі теми, як публічна дипломатія в Україні, основні форми та інструменти її реалізації, феномен публічної дипломатії як важливого тренду сучасної зовнішньої політики держави.

Борис Бабин, доктор юридичних наук, професор, експерт КТРЦ, розповів учасникам академії про міжнародне кримінальне право, а також принципи діяльності з прав людини. Олександр Цвєтков, доктор історичних наук, професор Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України ознайомив студентів Академії з класифікацією, причинами і поділом міжнародних конфліктів та поняттям геополітики. Крім того, лектор розповів про історію і принципи дипломатичного протоколу та етикету, а також як правильно вести переговорний процес.

Під керівництвом професійних тренерів (Олександр Цвєтков та Світлана Андрющенко, доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка) студенти Академії змоделювали засідання ОБСЄ. Світлана Андрющенко розповіла про геополітику, сучасні тенденції геополітичної реорганізації світу, сутність "українського питання" в сучасній геополітиці. Також тренер ознайомив майбутніх дипломатів з геостратегією США, Російської Федерації на сучасному етапі та геополітичною структурою сучасного європейського простору. Міріам Космель, керівник проекту Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Білорусі, привітала усіх учасників та побажала успішної та продуктивної сесії.

Академія Публічної Дипломатії

"Публічна дипломатія є основою для розвитку зовнішньої політики кримськотатарського народу."

Ескендер Барієв

Марія Ковач-Буцко, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповіла про роль та місце публічної дипломатії в Україні, про сучасні тенденції зовнішньої політики держав, про місце та роль "м'якої сили". Тренер продемонстрував, як компоненти "м'якої сили" працюють на прикладі Великої Британії, Китаю та ЄС. Після лекції учасники працювали у групах по створенню концепції "м'якої сили" Саудівської Аравії, Бразилії, Південної Кореї та Єгипту.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління КТРЦ Ескендер Барієв разом з учасниками, дали оцінку SWOT-аналізу кримськотатарського народу, підготовлений учасниками заздалегідь. Розділившись на групи, учасники описали сильні та слабкі сторони кримських татар, а також можливості та ризики. Під час другої сесії учасники Академії обговорили підготовлений матеріал.

Наприкінці другої сесії учасники Академії отримали домашнє завдання розробити концепцію м'якої сили кримськотатарського народу та надіслати до початку третьої сесії Академії.