Завдання партії «Громадянська позиція» щодо реформування аграрної галузі України

21 лютого 2017 року, Черкаси | Круглий стіл
Message28.02.2017
Civic Position

21 лютого 2017 року в рамках співпраці між політичною партією «Громадянська позиція» та Фондом Фрідріха Науманна за Свободу відбувся черговий круглий стіл за участю експертів аграрної галузі для членів політичної партії «Громадянська позиція». Круглий стіл проходив в залі Черкаського обласного художнього музею (вул. Хрещатик, 259).

У роботі круглого столу взяли участь 46 осіб (керівники обласних та районних організацій, голови фермерських господарств, експерти аграрної галузі, член Координаційної Ради Партії Ігор Новосад та Володимир Олійник, координатор проекту в Україні та Білорусі, Фонд Фрідріха Науманна за Свободу).

Зі вступним словом виступили Сергій Савісько, голова Черкаської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» та Ігор Новосад, член Координаційної Ради політичної партії «Громадянська позиція».

Civic Position

В роботі круглого столу взяли участь провідні фахівці України в аграрній сфері:

 • Зіновчук Віталій Володимирович, завідувач кафедри маркетингу Житомирського національного агроекологічного університету, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України;
 • Молдаван Любов Василівна, головний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України;
 • Зіновчук Наталія Василівна, провідний науковий співробітник Інституту агроекології та природокористування Національної академії аграрних  наук України, доктор економічних наук, професор;
 • Корінець Роман Ярославович, Президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України;
 • Саблук Віталій Петрович, заступник директора Інституту аграрної економіки, кандидат економічних наук;
 • Опанасенко Григорій Петрович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

Вони поділились своїм досвідом, знаннями та баченням щодо подальшого розвитку аграрної галузі України. Під час круглого столу були розглянуті основні питання, які впливають на реформування аграрної галузі України: земельні відносини, протистояння екологічному колапсу в аграрній галузі, фінансово-кредитна та фіскальна політика держави в аграрній галузі.

Політична партія «Громадянська позиція» вважає сільське господарство однією з пріоритетних галузей, від якої залежить розвиток економіки України. Зараз аграрна галузь України перебуває у край занедбаному стані, що негативно впливає і на розвиток держави. На сьогодні в Україні 20% усіх зайнятих працює в агропромисловому комплексі, сільське населення становить 13,3 млн. осіб. Ключовими проблемами в аграрній галузі є:

 • незавершеність та недосконалість земельної реформи;
 • низька продуктивність сільськогосподарського виробництва;
 • соціальний занепад села;
 • посилення екологічних загроз;
 • олігархізація та тінізація аграрного сектору.

 «На нашу думку, держава повинна приділяти більше уваги аграрній галузі, розвитку села та сільської інфраструктури. Сільська інфраструктура, її розвиток є першочерговим завданням держави, а не приватних підприємців, як зараз. Благодійні внески, які сьогодні вносять фермери та інші підприємці на розвиток території, на якій вони ведуть діяльність – це, звичайно, свідчить про високу громадянську позицію, але з точки зору ринкової економіки і економічної ефективності є неприпустимим. Необхідне державне регулювання сільського господарства. Державне регулювання має полягати у встановленні прозорих правил діяльності, а не заважати функціям ринку або ставити надмірно високі бар’єри для дій учасників сільськогосподарських відносин», - зазначив Ігор Новосад.

«Громадянська позиція» виступає за запровадження дієвого інституту довгострокової оренди земель сільськогосподарського призначення з можливістю застави для отримання кредиту та передачі права оренди у спадок нащадкам. У цілому процес повномасштабної земельної реформи мав би лише позитивний вплив на економіку країни, дав би потужний поштовх розвитку сільського господарства.

Метою проведення аграрних круглих столів партії «Громадянська позиція» є вироблення концепції аграрної політики Партії. Розробка та прийняття такої концепції дасть змогу визначитись з основними принципами, стратегічними цілями та пріоритетами, механізмами та інструментами аграрної політики Партії. І яку можна буде втілювати в життя, коли Партія стане парламентською.