Зустріч керівництва партії «Громадянська позиція» та навчання партійного активу

16 лютого 2017, м. Харків | Зустрічі
Message24.02.2017
Civic Position

16 лютого 2017 року, в рамках співпраці між політичною партією «Громадянська позиція» та Фондом Фрідріха Науманна за Свободу відбулася зустріч керівництва політичної партії «Громадянська позиція» з депутатами місцевих рад та партійним активом Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей. Також було проведене навчання для депутатів місцевих рад та партійного активу цих областей.

У заходах взяли участь близько 50 осіб (члени Координаційної Ради Партії, депутати місцевих рад, партійний актив, експерти з місцевого самоврядування).

Члени Координаційної Ради Партії висловили свою оцінку політичної ситуації в країні, обговорили питання виборів об’єднаних територіальних громад та участь політичної партії «Громадянська позиція» в цих виборах. Керівництвом партії «Громадянська позиція» були поставлені завдання депутатам місцевих рад та визначені їх напрями діяльності на 2017 рік.

Член Координаційної Ради Партії Новосад І.Ф. у своєму виступі зазначив, що співпраця політичної партії «Громадянська позиція» та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу значно посилила «Громадянську позицію».

Учасники обговорили важливі аспекти, особливості об'єднання територіальних громад та актуальні проблеми місцевого самоврядування. Децентралізація влади на рівень територіальних громад вимагає формування повноцінної системи місцевого самоврядування. Есперти наголосили, що державна влада не буде ефективною, якщо не опиратиметься на демократично організовану систему самоврядування на місцях. Окремо зупинилися на проблемах місцевого самоврядування, а саме недостатності фінансових ресурсів.

Експерти зазначили, що переважна більшість територіальних громад ще не володіє фінансовими ресурсами, достатніми для забезпечення виконання передбачених законом функцій місцевого самоврядування. Проблема браку місцевих фінансових ресурсів - найважливіша проблема розвитку місцевого самоврядування. І вона потребує уваги та невідкладного вирішення на державному рівні перш за все.