Зустріч керівництва партії «Громадянська позиція» з місцевими депутатами

2 березня 2017, м. Тернопіль | Зустрічі
Issues06.03.2017
Civic Position

2 березня 2017 року, в рамках співпраці між політичною партією «Громадянська позиція» та Фондом Фрідріха Науманна за Свободу відбулася зустріч керівництва політичної партії «Громадянська позиція» з депутатами місцевих рад та партійним активом Тернопільської області. Також було проведене навчання для депутатів місцевих рад та партійного активу області.

У заходах взяли участь близько 90 осіб, переважна більшість з яких були депутати місцевих рад, а також керівники місцевих партійних організацій та експерти з місцевого самоврядування.

Експерт з місцевого самоврядування Борис Руснак, заслужений юрист України, під час проведення навчання депутатів висвітлив цілий ряд цікавих питань про діяльність депутатів місцевих рад, звернув увагу присутніх на недоліки чинного законодавства, а в деяких випадках – про протиріччя одних законів іншим.

Серед піднятих експертом питань були:

  • новели чинного законодавства та, зокрема, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  • права та обов’язки депутатів, їх повноваження;
  • про інструменти депутатського впливу (депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання), різницю в їх вагомості та застосуванні;
  • про умови утворення, організацію роботи, права та обов’язки депутатських фракцій та груп;
  • про регламент роботи постійних комісій ради та їх повноваження;
  • про форми залучення громадян до участі у місцевому самоврядуванні;
  • питання доцільності створення об’єднаних територіальних громад.

Саме навчання було побудовано як цікаве, жваве спілкування між людьми, які мають певний досвід - як життєвий, так і депутатської роботи. Запитання присутніх здебільшого стосувалися практичної реалізації передбачених законодавством депутатських повноважень, вирішення повсякденних питань допомоги місцевим мешканцям. Акцент був зроблений на роботі депутатів міських, селищних та сільських рад, оскільки переважна більшість присутніх представляли ради саме цих рівнів.

Голова Координаційної Ради Партії Анатолій Гриценко подякував представникам Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні за можливість проведення таких семінарів, зазначив, що вони допомагають нашим депутатам зростати в професійному плані, що обов’язково позначиться як на рівні місцевого самоврядування в окремих населених пунктах, так і на рівні життя громадян всієї України. Надав свою оцінку політичної ситуації в країні, підкреслив важливість прийняття участі наших партійців у виборах створюваних об’єднаних територіальних громад. Керівництвом партії «Громадянська позиція» були поставлені завдання депутатам місцевих рад та визначені їх напрями діяльності на 2017 рік.

Член Координаційної Ради Партії Петро Ландяк, голова Тернопільської обласної організації Партії у своєму виступі розповів про діяльність депутатської фракції «Громадянська позиція» в Тернопільській міській раді, їхні ініціативи, а також наголосив на необхідності кожної фракції, кожної групи, а, навіть, й кожного депутата проявляти свою громадянську позицію як на робочому місці, так й на сесії відповідної ради.