Зустріч керівництва партії «Громадянська позиція» з місцевими депутатами

15 березня 2017 року, Вінниця | Зустрічі
Issues20.03.2017
Civic Position

15 березня 2017 року, в рамках співпраці між політичною партією «Громадянська позиція» та Фондом Фрідріха Науманна за Свободу відбулася зустріч керівництва політичної партії «Громадянська позиція» з депутатами місцевих рад та партійним активом Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей. Також було проведене навчання для депутатів місцевих рад та партійного активу області.

У заходах взяли участь близько 60 осіб, депутати місцевих рад, керівники місцевих партійних організацій, члени Партії та експерти з місцевого самоврядування.

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко висловив оцінку політичної ситуації в країні та спрогнозував, що може відбуватися на політичній арені найближчим часом. Заслухав депутатів місцевих рад, окреслив завдання на 2017 рік та визначив напрями їх діяльності.

Civic Position

Експерт з місцевого самоврядування, заслужений юрист України Борис Руснак провів навчання для депутатів місцевих рад та партійного активу. Він акцентував увагу присутніх на конституційно-правових засадах місцевого самоврядування в Україні та перспективах його розвитку, а саме на децентралізації влади та аспектах добровільного об’єднання територіальних громад. Детально зупинився на регламенті місцевої ради, важливому процесуальному нормативно-правовому акті та ролі депутатів у його вдосконаленні. Також були розглянуті питання статусу місцевих рад та депутатів, їх повноваження та форми роботи. Борис Артемійович детально розповів про роботу в постійних комісіях, депутатських групах та фракціях, їх статус та організацію роботи.

Експерт по місцевому самоврядуванню звернув особливу увагу на недоліках чинного законодавства, а в деяких випадках є навіть певні протиріччя одних законів іншим: «Дуже добре це простежується в питаннях об’єднання територіальних громад, оскільки Кабінет Міністрів України прийняв ряд неузгоджених з Законом рішень. Виходячи з цього, Верховною Радою України постійно вносяться зміни до Закону. Все це впливає на проведення реформи. Об'єднання територіальних громад повинно йти знизу, а не нав'язуватися зверху. Переважна більшість територіальних громад ще не володіє фінансовими ресурсами, достатніми для забезпечення виконання передбачених законом функцій місцевого самоврядування».

Борис Руснак організував обговорення теми необхідності адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування. І резюмував: «Безперечно вони необхідні, але в першу чергу потрібно напрацювати нормативну базу і тільки після цього її можна буде впроваджувати на практиці. Крім того, реформа територіального устрою тягне за собою реформу освіти, охорони здоров'я та інших галузей».

Семінар був побудований так, що було цікаво як депутатам місцевих рад із досвідом, так і депутатам, які нещодавно ними стали, а також партійцям, що планують стати депутатами в майбутньому. На навчанні відбувалося жваве спілкування та активне обговорення, було видно, що учасникам цікаво і вони зможуть отримати від цього семінару багато корисного.

Запитання учасників семінару стосувалися різних аспектів та проблемних питань їх депутатської діяльності, враховуючи прогалини в діючому законодавстві.